QS

Shanghai

Us News

مورد تایید وزارت علوم 2023

مورد تایید وزارت بهداشت 2023

+1001

701-800

1035

P

P

 

دانشگاه اژه

دانشگاهی دولتی در  ازمیر است که در سال 1955 با دانشکده های پزشکی و کشاورزی تاسیس شد و اولین دانشگاهی است که دوره های خود را در ازمیر آغاز کرده و چهارمین دانشگاه قدیمی ترکیه است. تا سال 1982، دانشگاه اژه یکی از بزرگترین دانشگاه های ترکیه  با 19 دانشکده، 9 مدرسه از نوع دانشگاهی و 8 موسسه بود. در همان سال، بخشی از دانشگاه به دانشگاه جدیدی به نام دانشگاه دوکوزایلول جدا شد.  پس از تقسیم، دانشگاه Ege دارای 7 دانشکده، 3 مدرسه از نوع دانشگاهی و تقریباً 9000 دانشجو بود. در حال حاضر شامل 15 دانشکده، 6 مدرسه از نوع دانشگاهی، 10 مدرسه آموزش حرفه ای، 9 موسسه و 36 مرکز تحقیقاتی است. تحصیل در دانشگاه اژه به سه زبان ترکی، انگلیسی و آلمانی است و همچنین تسلط به زبان انگلیسی مزیت محسوب می شود.

دانشگاه اژه هر سال برای پذیرش دانشجویان خارجی آزمونی با نام EGEYÖبرگزار می کند و دانشجویان خارجی برای ورود به این دانشگاه با توجه به رشته موردنظر خود باید در این آزمون نمره قابل قبولی را کسب کنند. در واقع شرط لازم برای قبولی در یک رشته کسب نمره حداقل تعیین شده توسط دانشگاه برای پذیرش در آن رشته می باشد. برای دریافت پذیرش این دانشگاه میزان رقابت برای دریافت پذیرش در آن رشته و ظرفیت اختصاص داده شده دانشگاه برای آن رشته اهمیت ویژه ای دارد.

 

مزایای تحصیل در دانشگاه  اژه

 • امکان تحصیل با هزینه ای بسیار پایین
 • استفاده از کیفیت آموزشی و امکانات بالا
 • امکان تبادل دانشجویی از طریق آراسموس و آراسموس پلاس

 

شهریه های دانشگاه اژه

شهریه های دانشگاه اژه
ردیف دانشکده شهریه ترم (لیر) شهریه سالیانه (لیر)
1 پزشکی 900 1800
2 دندانپزشکی 750 1500
3 داروسازی 750 1500
4 ارتباطات 400 800
5 علوم ورزشی 400 800
6 هنر و معماری 500 1000
7 تربیت معلم 400 800
8 اقتصاد 450 900
9 علوم طبیعی 400 800
10 ارتباطات 400 800
11 کشاورزی 600 1200
12 مهندسی 600 1200
 

 

شرط سن دانشگاه اژه تا 25 سال است و شرط معدل هم با توجه به میزان درخواست های پذیرش این دانشگاه در رشته مورد نظر شما در شرایط رقابتی خاص لحاظ می شود. همچنین مدرک آیلتس یا تافل برای رشته هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند، لازم و ضروری است.

 

امتیاز آزمون زبان انگلیسی دانشگاه اژه
تافل آیلتس آزمون کمبریج
69 6 FCE B

 

 

مدارک مورد نیاز برای ورود به دانشگاه اژه
1 کپی پاسپورت  
2 قبولی در آزمون yös کسب حداقل نمره مورد نیاز (بالاتر از 40) رشته های پزشکی: بالاتر از 90
3 ترجمه سوابق تحصیلی به زبان ترکی
4 مدرک آیلتس یا تافل برای مقطع تحصیلات تکمیلی

 

بورسیه های تحصیلی دانشگاه اژه

انواع بورسیه های تحصیلی دانشگاه اژه ازمیر عبارتند از:

 • وام پرداخت کامل شهریه با سود نرمال
 • وام شهریه با میزان درخواستی و سود اندک
 • بورسیه تحصیلی بلاعوض

تمامی دانشجویان دانشگاه اژه که حداقل یک ترم از تحصیل شان در دانشگاه گذشته باشد، مجاز به ثبت بورسیه بلاعوض برای پرداخت شهریه دانشگاه هستند.

پردیس و امکانات دانشگاه اژه

پردیس Bornova دانشگاه Ege در زمینی به مساحت 370 هکتار واقع شده است. پردیس طیف گسترده ای از امکانات از جمله خدمات فرهنگی، ورزشی و اجتماعی را پوشش می دهد. از آنجایی که پردیس در تقاطع بین آنکارا، استانبول و ازمیر قرار دارد، حمل و نقل بین شهری بسیار سریع است. جدای از این، حمل و نقل بین شهری که توسط اتوبوس شهری و خدمات زیرزمینی ارائه می شود، دانشجویان را قادر می سازد از هر نقطه شهر به محوطه دانشگاه برسند. اداره کل اعتبارات و خوابگاه های دانشجویی، خوابگاه هایی را اداره می کند که برای 6000 دانشجو در پردیس تسهیلات فراهم می کند. دانشگاه Ege فرصت هایی را برای توسعه شخصی، فرهنگی، اجتماعی و حرفه ای ارائه می دهد که مکمل زندگی آکادمیک بسیار پیچیده و چالش برانگیز است.

 • سالن تازه بازسازی شده فرهنگ و هنر با ظرفیت 330 تماشاگر
 • سالن آمفی تئاتر با ظرفیت 5000 تماشاگر
 • مرکز فرهنگی آتاتورک با 2 سالن با ظرفیت 654 و 628 تماشاگر،
 • 4 اتاق سمینار با ظرفیت 45
 • یک سالن تئاتر،
 • 8 اتاق کارگاه با ظرفیت 12 تماشاگر
 • یک گالری نمایشگاهی با ظرفیت 800 مهمان
 • سالن کنفرانس دانشکده ها و مدارس

در دانشگاه اژه  در ابتدای هر سال تحصیلی و در طول تعطیلات آخر هفته، مهمانی هایی برای لذت بردن دانشجویان به عنوان تغییر سرعت از روال تحصیلی برگزار می شود.

یک گالری هنریدر اسفند 97 در دانشگاه اژه تاسیس شد که مکانی مناسب برای نمایشگاه ها فراهم می کند. به این ترتیب، دانشجویان، کارکنان دانشگاهی و اداری فرصتی برای پیگیری فعالیت های فرهنگی در محوطه دانشگاه دارند.استودیوهای هنری به منظور برگزاری دوره های هنرهای زیبابرای دانشجویان تاسیس شده است.

یکی از محبوب ترین فعالیت های اجتماعی و فرهنگی در دانشگاه Ege، جشنواره سنتی ورزش و هنر است: این جشنواره هر ساله در ماه می برگزار می شود و گروه های دانشجویی از سایر دانشگاه های ترکیه و کشورهای خارجی نیز شرکت می کنند.

 

 

 

تحصیل در خارج از کشور با آداک الماس آراد

آیا می خواهید در دانشگاه بولونیا ایتالیا تحصیل کنید، اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟ ما می توانیم کمک کنیم!

متخصصان ما ، مدارک شما را ارسال می کنند، درخواست‌ها را تکمیل می‌کنند و تا زمانی که پیشنهاد دریافت کنید در تماس خواهند بود.

 

 

 

 

 

برای اشتراک در خبرنامه عضو شوید

تمامی حقوق وبسایت متعلق به آداک الماس آراد می باشد.