بورسیه تحصیلی ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه یک برنامه بورسیه تحصیلی با بودجه دولتی است که توسط جمهوری ترکیه برای دانشجویان بین المللی اجرا می شود.

تحصیل در خارج از کشور در یک دانشگاه معتبر آرزوی بسیاری از دانشجویان است. دولت ترکیه از دانشجویان در هر گوشه جهان برای برنامه های بورسیه خود استقبال می کند. این برنامه ها به داوطلبان شایسته کمک می کند تا مهارت ها و استعدادهای درونی خود را تقویت کنند. بورسیه ترکیه، در واقع یک بورسیه رایگان است که هر سال به تعداد محدود برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته می شود. بورسیه های تحصیلی ترکیه با بودجه دولتی هستند و هدف از ارائه این بورسیه ها، ارائه فرصت های برابر به دانشجویان موفق در سراسر جهان و آموزش رهبران آینده و تقویت پیوندهای فرهنگی بین ترکیه و سایر کشورها است که این بورسیه ها در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله فوق دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و فوق دکتری ارائه می شوند.

شرایط معدل بورسیه تحصیلی ترکیه 2023

یکی از شرایط دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه، شرط معدل است که برای مقطع های مختلف متفاوت می باشد که در جدول زیر شرایط آن آورده شده است:

 

 

شرایط سنی بورسیه تحصیلی ترکیه 2023

 

مزایای بورسیه تحصیلی ترکیه

  • یک سال آموزش زبان ترکی رایگان
  • تحصیل رایگان در دانشگاه
  • پرداخت کمک هزینه ماهانه 1000 لیر برای مقطع کارشناسی
  • پرداخت کمک هزینه ماهانه 1400 لیر برای مقطع کارشناسی ارشد
  • پرداخت کمک هزینه ماهانه 1800 لیر برای مقطع دکتری
  • بیمه سلامت رایگان
  • بلیط هواپیما (رفت و برگشت)

 

تقویم درخواست بورسیه تحصیلی ترکیه 2023

بورسیه تحصیلی ترکیه 2023

1

شروع ثبت نام

1401/10/02

2022-Dec-22

2

پایان ثبت نام

1401/12/01

2023-Feb-20

3

اعلام نتایج اولیه

اردیبهشت 1402

2022-Dec-22

4

مصاحبه

خرداد 1402

 

5

اعلام نتایج نهایی

تیر 1402

 

6

شروع ترم اول تحصیلی

اواخر شهریور 1402

 

 

بورسیه های ترکیه علاوه بر ارائه حمایت مالی، به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا در برنامه درخواستی مورد نظر خود در دانشگاه قرار گیرند. با این ویژگی، با سایر برنامه های بورسیه در جهان متفاوت است. هدف از بورسیه های ترکیه این است که اطمینان حاصل شود که دانشجویان در طول مدت اقامت خود در ترکیه و همچنین تحصیلات دانشگاهی از فعالیت های اجتماعی و فرهنگی بهره مند می شوند. این برنامه بورسیه همچنین نیازهای دانشجویان مانند مسکن و بیمه درمانی را در طول دوره آموزشی پوشش می دهند.

 

  

تحصیل در ترکیه، اخذ پذیرش تحصیلی، معتبرترین دانشگاه های ترکیه، اخذ ویزای تحصیلی، دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت، دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم، بورسیه های تحصیلی ترکیه، آزمون تومر، آزمون یوس، شرایط زندگی در ترکیه، شرایط تحصیل در ترکیه، آسان ترین روش اخذ پذیرش تحصیلی، دانشگاه های ترکیه، دانشگاه های استانبول، دانشگاه های معتبر ترکیه، موسسه اعزام دانشجو، بورسیه های ترکیه، آزمون یوس مرکزی، دانشکده پزشکی، دانشگاه دولتی، دانشگاه های ترکیه، بورسیه های تحصیلی ترکیه، دانشگاه فنی خاورمیانه، مراحل ویزای دانشجویی، موسسه اعزام دانشجو، راحت ترین روش دریافت پذیرش تحصیلی، ویزای دانشجویی، زمان رسیدگی به ویزای دانشجویی، اقامت دانشجویی ترکیه، شرایط اخذ مجوز اقامت دانشجویی ترکیه، ویزای دانشجویی، داروسازی، دانشکده پزشکی، دانشکده دندانپزشکی، دانشگاه های ترکیه، رتبه بندی دانشگاه های جهانی

برای اشتراک در خبرنامه عضو شوید

تمامی حقوق وبسایت متعلق به آداک الماس آراد می باشد.

مشاوره