دانشگاه آنکارا در ترکیه

دانشگاه آنکارا Ankara Üniversitesi یکی از دانشگاه ‌های دولتی کشور ترکیه محسوب می‌ شود. این دانشگاه اولین دانشگاه تاسیس شده بعد از جمهوری مدرن ترکیه است و به دستور مصطفی کمال آتاتورک، اولین رئیس جمهور ترکیه تاسیس شده است. کمال آتاتورک، رهبر افسانه ای ترکیه احداث یک دانشگاه مدرن را تنها راه حل تحقق بخشیدن به وعده‌ های خود برای ایجاد تغییراتی بنیادین در نظام آموزشی کشور ترکیه می دانست. به همین دلیل در سال ۱۹۲۵ دستور ساخت موسسه آموزش عالی آنکارا را صادر کرد.
 
دانشگاه دولتی آنکارا در ابتدا به منظور تربیت کردن نیروهای متخصص و کاردان برای تغییر و تدوین قانون اساسی جدید، کار خود را با دانشکده حقوق آغاز کرد. سپس دانشکده کشاورزی، علوم انسانی، مدرسه علوم سیاسی، دانشکده پزشکی و دیگر دانشکده ها نیز به این دانشگاه اضافه شدند. تا جایی که امروزه دانشگاه آنکارا ترکیه از دانشکده های متعددی برخوردار است و از نظر کیفیت آموزش، رتبه علمی و ارائه خدمات به دانشجویان خود، هفتمین دانشگاه برتر ترکیه به شمار می آید. به همین دلیل بر آن شدیم تا در ادامه مطلب اطلاعات لازم در مورد این دانشگاه را در اختیار شما قرار بدهیم.

مزایای تحصیل در آنکارا ترکیه

باید گفت که شهر آنکارا یک شهر اداری و تجاری به شمار می‌آید. بنابراین تحصیل در آنکارا این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کند که بعد از فارغ‌التحصیلی بتوانند شغل مناسبی برای خود پیدا کنند. علاوه بر این، دانشجویان می‌توانند در حین تحصیل نیز به منظور تامین قسمتی از هزینه‌ها و مخارج خود به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند. اشتغال به کار در حین تحصیل علاوه بر کمک به تامین هزینه‌های زندگی دانشجویی، باعث کسب تجربه‌ی کاری و موفقیت بیشتر در آینده می‌شود. باید اضافه کرد که در صورت اشتغال به مشاغل رسمی و قانونی، سقف ساعت کاری برای دانشجویان در حال تحصیل توسط دانشگاه تعیین شده و به کارفرما ارائه می‌شود.

رنکینگ جهانی دانشگاه آنکارا

در سال ۲۰۲۰بر اساس رتبه بندی QS وبسایت topuniversities دانشگاه آنکارا (Ankara Üniversitesi) در رتبه ۸۰۱-۱۰۰۰لیست برترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است. دانشگاه آنکارا اولین دانشگاه ترکیه است و یکی از دانشگاه های برتر ترکیه محسوب می شود. همچنین این دانشگاه بر اساس رتبه بندی وب سایت به عنوان هفتمین دانشگاه برتر ترکیه شناخته می شود.

این دانشگاه در سال ۱۹۲۵ ساخته شده است. این دانشگاه کار خود را با رشته‌ حقوق آغاز کرد و ۱۵ دانشکده و ۳۱ موسسه‌ تحقیقاتی دارد. دانشگاه آنکارا ترکیه دارای دانشکده ‌هایی در محله‌ های مختلف است. تدریس در این دانشگاه به زبان ترکی انجام می‌ شود. این دانشگاه کتابخانه‌ بزرگی دارد که میلیون ‌ها کتاب را به صورت اینترنتی در اختیار دانشجویان قرار داده است و از این حیث بسیار معروف است. این دانشگاه از نظر رتبه ‌‌بندی جهانی در سال های  ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ نیز در رتبه‌ ۸۰۱-۱۰۰۰ گرفته است.

مدارک مورد نیاز ثبت نام دانشگاه آنکارا ترکیه

  1. فرم درخواست ثبت نام
  2. کپی معتبر از مدرک دیپلم و کپی معتبر از ترجمه مدرک دیپلم به زبان ترکی
  3. ریزنمرات: ریز نمرات مربوط به هر پایه تا دیپلم را باید از محل تحصیل گرفته و آن را به دانشگاه آنکارا ترکیه ارائه دهید
  4. نتایج آزمون های ورودی دانشگاههای ترکیه مثل یوس یا SAT
  5. فتوکپی از پاسپورت

دانشکده های آنکارا

۱. دانشکده کشاورزی

۲. دانشکده علمی کاربردی

۳. دانشکده ارتباطات

۴. دانشکده دندانپزشکی

۵. دانشکده علوم تربیتی

۶. دانشکده مهندسی

۷. دانشکده پزشکی

۸. دانشکده الهیات

۹. دانشکده هنرهای زیبا

۱۰. دانشکده علوم بهداشتی

۱۱. دانشکده زبان، تاریخ و جغرافیا

۱۲. دانشکده حقوق

۱۳. دانشکده پرستاری

۱۴. دانشکده داروسازی

۱۵. دانشکده علوم سیاسی

۱۶. دانشکده علوم

۱۷. دانشکده علوم ورزشی

۱۸. دانشکده دامپزشکی 

پزشکی (ترکی)
30000 لیر
پزشکی (انگلیسی)
45000 لیر
دندان پزشکی (ترکی)
24000 لیر
دندان پزشکی (انگلیسی)
36000 لیر
داروسازی (ترکی)
22000 لیر
داروسازی (انگلیسی)
33000 لیر
حقوق (ترکی)
12000 لیر
حقوق (انگلیسی)
18000 لیر
دامپزشکی (ترکی)
16000 لیر
دامپزشکی (انگلیسی)
24000 لیر
مهندسی پزشکی (انگلیسی)
18000 لیر
مهندسی شیمی (انگلیسی)
18000 لیر
جهت آشنایی با دانشکده های آنکارا میتوانید این صفحه را مطالعه کنید.

برای اشتراک در خبرنامه عضو شوید

تماس با ما

تهران، خیابان انقلاب، ضلع جنوبغربی چهار راه کالج، ابتدای خیابان حافظ، پلاک 320 واحد 1

تلفن: 66741596 - 021

فکس: 02166736128

09190184151

شبکه های اجتماعی

 

 

تمامی حقوق وبسایت متعلق به آداک الماس آراد می باشد.

مشاوره