زمان G-MAT

GMAT مخفف Graduate Management Admission Test و به معنای آزمون پذیرش کارشناسی ارشد مدیریت است. آزمون پذیرش مدیریت فارغ التحصیل، با نامGMAT، یک آزمون استاندارد چند گزینه ای، مبتنی بر کامپیوتر و سازگار با رایانه است که در سطح جهانی برای پذیرش در رشته های MBA، مدیریت، تجارت، اقتصاد و بازرگانی در دانشگاه های آمریکا و اروپا استفاده می شود.

در حالی که GMAT حقایق و قواعد، از جمله گرامر و همچنین مفاهیم کمی در حساب، جبر، آمار و هندسه را آزمایش می‌کند، این امتحان در درجه اول آزمونی برای مهارت‌های تفکر انتقادی شماست. توانایی شما را در تجزیه و تحلیل و ارزیابی مطالب کمی و کلامی، تفکر منطقی و حل مسائل در شرایط محدود زمانی آزمایش می کند. دانستن نحوه استدلال و تجزیه و تحلیل کارآمد اطلاعات، کلید کسب نمره عالی در این آزمون است.

 

بخش های آزمون G-MAT

GMAT شامل چهار نوع بخش مجزا است، اگرچه شما از همان تفکر انتقادی و مهارت های تجزیه و تحلیل در طول آزمون استفاده خواهید کرد. محتوای GMAT به چهار بخش تست نمره گذاری شده تقسیم می شود که هر کدام به طور جداگانه نمره گذاری می شوند.  دو بخش Quant و Verbal   نیز برای ایجاد امتیاز کل شما ترکیب می شوند:

  • نگارش تحلیلی (یک انشاء)
  • استدلال یکپارچه (12 سوال)
  • استدلال کمّی (31 سوال)
  • استدلال کلامی (36 سوال)

برای تکمیل آزمون 3 ساعت و 7 دقیقه فرصت دارید. شرکت کنندگان در آزمون GMAT می توانند ترتیب شرکت در بخش های آزمون GMAT را انتخاب کنند. درست قبل از شروع آزمون، ترتیب بخش خود را در مرکز آزمون انتخاب خواهید کرد. سه سفارش وجود دارد که می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید:

  • ارزیابی نوشتاری تحلیلی، استدلال تلفیقی، کمی، کلامی
  • سنجش کلامی، کمی، استدلال تلفیقی، تحلیلی نوشتاری
  • ارزیابی کمی، کلامی، استدلال تلفیقی، تحلیلی نوشتاری

 

تقریباً نیمی از شرکت کنندگان در آزمون از بخش Quant  شروع می کنند و حدود یک سوم از بخش Verbal شروع می کنند، زیرا بخش Quant و Verbal معمولاً دو بخش مهم برای شما هستند. شانس پذیرش بخش ارزیابی نوشتاری تحلیلی AWA یا Essay GMAT به طور جداگانه از 0 تا 6 با افزایش نیم امتیاز می گیرد. بخش استدلال یکپارچه از 1 تا 8 با افزایش یک امتیازی نمره گذاری می شود. بخش های کمی و شفاهی هر کدام دارای مقیاس رسمی نمره 0-60 هستند، اما در عمل فقط از نمره های 6 تا 51 استفاده می شود. نمرات Quant و Verbal شما نیز برای ایجاد نمره کل شما ترکیب می شوند که در مقیاس 200-800 در افزایش 10 امتیازی ارائه می شود.  نمره کل امتیازی است که اکثر دانشگاه ها بیشتر به آن اهمیت می دهند.

میانگین نمره کل معمولاً در محدوده 560 تا 570 است. میانگین نمره کلامی معمولاً در 20s  بالا و میانگین نمره Quant معمولاً در 30 s بالا یا پایین 40 s  است. میانگین نمره IR و میانگین نمره Essay هر دو معمولاً در محدوده 4 تا 5 هستند. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه امتیازدهی GMAT به زیر مراجعه کنید.

بخش کمّی آزمون G-MAT

تعداد سوالات

تعداد دقیقه برای تکمیل Quant

محدوده امتیاز

31    کل سوالات

13-14 سوال کفایت داده ها
17-18
سوال حل مسئله

62 دقیقه

6   تا 51

بخش Quant GMAT برای آزمایش دانش شما از ریاضیات از جمله ویژگی های اعداد، جبر، آمار و هندسه طراحی شده است. همچنین توانایی شما در تفکر منطقی در مورد مفاهیم ریاضی را آزمایش می کند. بخش Quant GMAT از دو نوع مشکل تشکیل شده است:

مسائل کفایت داده DS) (شامل یک پایه سوال و دو بیانیه داده است. مسئله های DS واقعاً مسائل منطقی هستند. از شما خواسته نمی شود برای یک پاسخ ریاضی حل کنید. بلکه وظیفه شما این است که تعیین کنید آیا عبارات اطلاعات کافی را ارائه می دهند که کسی بتواند مسئله را حل کند.

حل مسئله PS) ( یک نوع مسئله آزمون استاندارد کلاسیک است. یک پایه سوال و پنج گزینه پاسخ ممکن به شما ارائه می شود و از شما خواسته می شود برای یک مقدار یا یک عبارت جبری حل کنید.

 

بخش کلامی آزمون G-MAT

تعداد سوالات

تعداد دقیقه برای تکمیل شفاهی

محدوده امتیاز

36   مشکل در کل

12-14 درک مطلب

   9-10 استدلال انتقادی

12-13  تصحیح جمله

65      دقیقه

6   تا 51

بخش Verbal GMAT برای آزمایش تسلط شما به انگلیسی نوشتاری استاندارد، مهارت شما در تجزیه و تحلیل استدلال ها و توانایی شما در خواندن انتقادی طراحی شده است. سه نوع مسئله را در این بخش خواهید دید:

مسئله های استدلال انتقادی  CR) (مهارت های موجود در ایجاد و ارزیابی استدلال ها و همچنین در تدوین برنامه اقدام را آزمایش می کند. یک استدلال کوتاه یا یکسری اظهارات و یک سوال در رابطه با آن اطلاعات به شما ارائه خواهد شد. ممکن است از شما خواسته شود که یک فرض یا نتیجه پیدا کنید، یک استدلال را تقویت یا تضعیف کنید، یا یک نتیجه را ارزیابی کنید یا یک اختلاف را حل کنید.

در قسمت تصحیح جمله، معمولاً با جملات طولانی درگیر و  مواجه می شوید. قسمتی یا تمام جمله زیر خط کشیده می‌شود و از شما خواسته می‌شود بهترین نسخه قسمت خط‌دار شده را از نسخه اصلی یا یکی از چهار گزینه دیگر پیدا کنید. جمله اصلی ممکن است صحیح باشد یا ممکن است حاوی یک یا چند خطا باشد و برخی از گزینه های پاسخ می توانند خطاهای جدیدی را ایجاد کنند.

در قسمت درک مطلب، یک متن خواندنی آکادمیک در مورد موضوعی مرتبط با تجارت، علوم اجتماعی، علوم زیستی یا علوم فیزیکی به شما ارائه می شود و 3 تا 4 سؤال در مورد آن متن پرسیده می شود. درک مطلب  CR) (مهارت های خواندن انتقادی شما را آزمایش می کند، از جمله، توانایی شما در خلاصه کردن ایده اصلی، بیان ایده های بیان شده در متن، استنتاج بر اساس اطلاعات موجود در متن، تجزیه و تحلیل ساختار منطقی یک متن.

استدلال یکپارچه آزمون G-MAT

تعداد سوالات

تعداد دقیقه برای تکمیل IR

محدوده امتیاز

12 شکل چند قسمتی در کل

استدلال چند منبعی (معمولاً 3)

تجزیه و تحلیل جدول (معمولا 2)

تفسیر گرافیکی (معمولاً 3-4)

تجزیه و تحلیل دو قسمتی (معمولاً 3-4)

30    دقیقه

1 تا 8

بخش استدلال یکپارچه  (IR)ترکیبی از مهارت های کمی و کلامی را با هم آزمایش می کند.  بخش IR مفاهیم کمی مانند بخش Quant را پوشش می‌دهد، اما از انواع مختلفی از مسائل استفاده می‌کند که می‌تواند مفاهیم کمی را با مهارت‌های کلامی، مانند درک مطلب و تجزیه و تحلیل منطقی، تطبیق دهد. علاوه بر این، بخش IR توانایی شما در تفسیر و تجزیه و تحلیل نمودارها و جداول را آزمایش می کند.

برخلاف مسائل موجود در بخش‌های دیگر آزمون، مسئله های IR عمداً اطلاعات بیشتری از آنچه نیاز دارید در اختیار شما قرار می‌دهند.  بخشی از وظیفه IR این است که در میان داده های زیادی بگردید و قطعات دقیق اطلاعاتی را که برای حل آنها نیاز دارید انتخاب کنید.  این نوع مسائل، تحلیلی را تقلید می کنند که باید در مورد آن مطالعات موردی در دانشگاه انجام دهید.

چهار نوع مسئله در بخش IR وجود دارد:

استدلال چند منبعی آزمون G-MAT

درخواست‌های استدلال چند منبعی (MSR) دو یا سه برگه اطلاعات، از جمله متن و اغلب شامل جداول یا سایر تصاویر را به شما ارائه می‌دهند. شما معمولاً باید بر اساس این اطلاعات سه مسئله جداگانه را حل کنید. )شبیه به قسمت Reading Comprehension (. مشکلات MSR می توانند به شکل استاندارد 5 پاسخی چند گزینه ای یا به شکل عبارات یا (مثلاً درست یا نادرست) باشند.اگر مشکلی در فرم Either-Or باشد، برای تکمیل آن مسئله باید به سه عبارت از این قبیل پاسخ دهید.

تعداد سوالات

تعداد دقیقه برای تکمیل AWA

محدوده امتیاز

1 : "تحلیل یک استدلال"

30    دقیقه

0   تا 6 با افزایش نیم امتیازی

درخواست‌های تجزیه و تحلیل جدول به شما یک جدول را ارائه می‌دهند که معمولاً چیزی در حدود 4 تا 8 ستون و 8 تا 25 ردیف داده دارد و از شما انتظار می‌رود که یک مسئله را بر اساس آن جدول حل کنید. جدول تعاملی است: شما می توانید بر اساس هر یک از سرفصل های ستون مرتب کنید. مسئله ها همیشه به شکل عبارات (به عنوان مثال درست یا نادرست) خواهند بود و برای تکمیل آن یک مسئله باید به سه عبارت از این قبیل پاسخ دهید.

تفسیر گرافیکی آزمون G-MAT

مسئله های نمودار نوعی تصویر را به شما نشان می دهد - احتمالاً کلاسیک، مانند نمودار دایره ای یا نمودار میله ای، یا احتمالاً چیز غیرعادی تر، مانند نمودار سازمانی، نقشه ژنتیکی یا چیزی که نویسندگان آزمون فقط برای آن امتحان ایجاد کرده اند. وظیفه شما این است که بفهمید تصویر چگونه کار می کند و چه اطلاعاتی را ارائه می دهد. سوالات نمودار به شکل یک یا دو جمله با دو جای خالی می آیند. شما دو جای خالی را از طریق انتخاب های منوهای کشویی پر می کنید.

 

تجزیه و تحلیل دو قسمتی در آزمون  G-MAT

مسائل دو قسمتی بسیار شبیه به مسائل استاندارد 5 جوابی چند گزینه ای هستند، اما دارای یک پیچ و تاب هستند. به جای پاسخ به یک سوال با یک پاسخ، به دو سوال پاسخ می دهید. برای مثال، ممکن است یک سوال از شما بخواهد که یک استدلال را هم تقویت و هم تضعیف کنید، یا یک سوال ممکن است از شما بخواهد که متغیرx  و  متغیر  y  را پیدا کنید. یک مجموعه ممکن از 5 یا 6 پاسخ به شما داده می شود و از میان آن یک مجموعه پاسخ، برای هر یک از دو بخش سؤال، پاسخی را انتخاب کنید.

ارزیابی نگارش تحلیلی  آزمون G-MAT 

بخش ارزیابی نگارش تحلیلی یا بخش مقاله به مدارس بازرگانی کمک می کند تا مهارت های نوشتاری شما را تجزیه و تحلیل کنند.به طور جداگانه امتیاز داده می شود و امتیاز Essay شما برای ایجاد امتیاز 200-800 شما استفاده نمی شود. انشاها توسط یک نمره‌دهنده انسانی و یک سیستم درجه‌بندی کامپیوتری نمره‌گذاری می‌شوند و این دو نمره برای نمره نهایی شما میانگین می‌شوند.اگر رتبه بندی ها به طور قابل توجهی متفاوت باشد، آنگاه انسان دیگری مقاله شما را می خواند و نمره می دهد.

 

برای کار نوشتاری خود، یک استدلال مختصر مشابه پاراگراف‌ای که در یک سؤال استدلال انتقادی در بخش شفاهی پیدا می‌کنید، به شما ارائه می‌شود. از شما خواسته نمی شود که دیدگاه خود را در مورد موضوع ارائه دهید.در عوض شما وظیفه نقد استدلال نویسنده، تجزیه و تحلیل درستی شواهد و استدلال نویسنده را دارید.

هنگام نمره دهی به این بخش، نمره دهندگان مقاله ارزیابی می کنند که آیا می توانید به وضوح بخش هایی از استدلال را شناسایی و تجزیه و تحلیل کنید، ایده های خود را به طور متفکرانه و منطقی توسعه و سازماندهی کنید، و اظهارات خود را با انتقال های واضح مرتبط کنید.

 

  نمره آزمون   GMAT

GMATیک آزمون تطبیقی ​​کامپیوتری یا CAT است. در بخش‌های Quant و Verbal GMAT، الگوریتم در واقع با عملکرد شما در هنگام شرکت در آزمون سازگار می‌شود. در نتیجه، هرکسی هنگام استفاده از این بخش ها، ترکیب متفاوتی از مسئله ها را می بیند.

وقتی بخش کوانت یا شفاهی را شروع می کنید، کامپیوتر شما را با مسئله ای با درجه سختی متوسط ​​راه اندازی می کند. با پاسخ صحیح به مسائل، رایانه مسائل سخت تری را ارائه می کندو بالعکس، با پاسخ نادرست، رایانه مسئله های آسان تری را طرح می کند.از آنجایی که آزمون سازگار با مسئله است، باید همه چیز را به ترتیبی که داده شده حل کنید و نمی توانید به مسائلی که قبلاً پاسخ داده اید بازگردید.  

الگوریتمی که امتیاز شما را محاسبه می‌کند، غیر منطقی است. می توانید نمره خود را به عنوان سطح دشواری در نظر بگیرید که تا پایان بخش توانسته اید آن را حفظ کنید. سطح دشواری شما در پایان بخش اساساً امتیاز شما است.

ممکن است در دو سوم اول آزمون واقعاً خوب عمل کنید، اما بعد از آن زمان تمام شود و نمره شما در پایان سقوط کند. امتیاز شما میانگینی از عملکرد شما در کل بخشنخواهدبود و همچنین نمره شما تابعی از تعداد مسائلی که به درستی پاسخ داده اید نخواهد بود. در عوض، امتیاز شما در هر کجا که هستید، زمانی که بخش را به پایان می رسانید، خواهد بود، بنابراین مهم است که عملکرد ثابتی را در کل بخش هدف قرار دهید.

بخش GMAT

زمان

کمی

62   دقیقه

کلامی

65   دقیقه

استدلال یکپارچه

30   دقیقه

ارزیابی نوشتاری تحلیلی

30   دقیقه

استراحت اختیاری (مجموع)

16   دقیقه

کل زمان تقریبی

3  ساعت و 23 دقیقه

 

 

زمان آزمونGMAT 

GMAT  در تمام طول سال در دو قالب برگزار می شود: حضوری در یک مرکز تست و آزمون آنلاین. یک حساب کاربری درسایت رسمی GMAT ایجاد کنید تا لیست کاملی از مراکز تست و در دسترس بودن صندلی برای هر دو فرمت مرکز تست و آنلاین آزمون را مشاهده کنید.

اکثر دانشگاه ها نمرات شما را می پذیرند تا زمانی که در تاریخ مهلت درخواست آنها در آزمون شرکت کنید.با این حال، بسیار توصیه می شود که تحقیقات خود را انجام دهید.اگر دانشگاهی می خواهد نمره شما به طور رسمی در مهلت خود پردازش کند، پس حداقل سه هفته قبل از مهلت در نظر گرفته شده در GMAT شرکت کنید. در حالی که پردازش نمره معمولاً حدود یک هفته طول می کشد، ممکن است تا 20 روز طول بکشد.

در طول زمان‌های تست محبوب، صندلی‌ها در مراکز تست می‌توانند محدود شوند.شما در آزمون GMAT Online که 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته قرارهای آزمایشی ارائه می دهد، انعطاف پذیری بیشتری خواهید داشت

شما می توانید تا پنج بار در هر دوره 12 ماهه (365 روز) و در مجموع تا 8 بار، بدون توجه به فرمت آزمایش، در GMAT شرکت کنیددر یک قالب، باید 16 روز منتظر بمانید تا امتحان مجدد را امتحان کنید.به عنوان مثال، اگر در GMAT آنلاین شرکت کنید، باید 16 روز صبر کنید تا دوباره GMAT Online را بگیرید.در صورت تغییر فرمت، دوره انتظاری وجود ندارد.

زمان شرکت در آزمون GMAT

از آنجایی که MBA و سایر برنامه‌های کسب‌وکار دارای طیف گسترده‌ای از مهلت‌های درخواست هستند، می‌خواهید برنامه‌های مورد علاقه خود را زودتر از موعد بررسی کنید تا مطمئن شوید که نمره GMAT شما می‌تواند به موقع برای اولین مهلت شما گزارش شوددو نکته داده دیگر را در نظر داشته باشید: نمره GMAT شما برای پنج سال خوب است و برنامه ها زمان زیادی را برای تکمیل نیاز دارند.در صورت امکان، ایده خوبی است که حداقل یک سال و شاید دو سال قبل از اینکه بخواهید درخواست بدهید، مطالعه برای امتحان خود را شروع کنید.

به خاطر داشته باشید که بسیاری از برنامه‌های MBA برنامه‌هایی را در «دوره‌هایی» می‌پذیرند که می‌توانند در اوایل سپتامبر برای دور اول در برنامه‌های بسیار رقابتی به پایان برسند و می‌توانند تا اواخر آوریل یا می آینده برای دور 3 یا حتی دور 4 ادامه پیدا کنند.

اکثر افراد بسته به امتیاز شروع و امتیاز گل، حدود 2 تا 5 ماه را صرف مطالعه برای GMAT می کنند.بر اساسGMAC، شرکت کنندگان در آزمون GMAT که در صدک 90 یا بالاتر نمره می گیرند، معمولا بیش از 120 ساعت برای امتحان مطالعه می کنند.

 

هزینه شرکت در آزمونGMAT

در آمریکای شمالی، هزینه شرکت در GMAT   حدود 275 دلار است و شامل ارسال گزارش امتیازات به حداکثر پنج برنامه انتخابی شما می شود.در اکثر کشورها، هزینه آزمون به دلار آمریکا تعیین می شود، اما در برخی کشورها، قیمت آن به واحد پول محلی است.

 

آزمون G-MAT، هزینه آزمون G-MAT، زمان آزمون G-MAT، تحصیل در ترکیه، اخذ پذیرش تحصیلی، معتبرترین دانشگاه های ترکیه، اخذ ویزای تحصیلی، دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت، آزمون دکتری ترکیه، آزمون کارشناسی ارشد، دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم، بورسیه های تحصیلی ترکیه، آزمون تومر، آزمون یوس، شرایط زندگی در ترکیه، شرایط تحصیل در ترکیه، آسان ترین روش اخذ پذیرش تحصیلی، دانشگاه های ترکیه، دانشگاه های استانبول، دانشگاه های معتبر ترکیه، موسسه اعزام دانشجو، بورسیه های ترکیه، آزمون یوس مرکزی، دانشکده پزشکی، دانشگاه دولتی، دانشگاه های ترکیه، بورسیه های تحصیلی ترکیه، دانشگاه فنی خاورمیانه، مراحل ویزای دانشجویی، موسسه اعزام دانشجو، راحت ترین روش دریافت پذیرش تحصیلی، ویزای دانشجویی، زمان رسیدگی به ویزای دانشجویی، اقامت دانشجویی ترکیه، شرایط اخذ مجوز اقامت دانشجویی ترکیه، ویزای دانشجویی، داروسازی، دانشکده پزشکی، دانشکده دندانپزشکی، دانشگاه های ترکیه

برای اشتراک در خبرنامه عضو شوید

تماس با ما

تهران، خیابان انقلاب، ضلع جنوبغربی چهار راه کالج، ابتدای خیابان حافظ، پلاک 320 واحد 1

تلفن: 66741596 - 021

فکس: 02166736128

09190184151

شبکه های اجتماعی

 

 

تمامی حقوق وبسایت متعلق به آداک الماس آراد می باشد.

مشاوره