معرفی دانشگاه سگد مجارستان

ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با شرایط و مراحل پذیرش و ثبت نام دانشگاه سگد مجارستان آشنا کنیم و تمام اطلاعات لازم را درمورد شهریه و رشته‌های مختلف این دانشگاه فوق العاده در اختیار شما قرار دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره تا انتهای مقاله با ما همراه باشید و این مطلب را با دقت مطالعه کنید. این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین و عالی‌ترین دانشگاه‌های تحقیقاتی کشور مجارستان شناخته شده است. این دانشگاه همان طور که از اسمش مشخص است در شهر سگد، سومین شهر بزرگ کشور مجارستان واقع شده است. مدرک این دانشگاه بسیار معتبر می‌باشد و یکی از فوق العاده‌ترین دانشگاه‌ها برای ادامه تحصیل می‌باشد و دانشجویان بسیار زیادی از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل به این دانشگاه فوق العاده می‌آیند.

این دانشگاه به عنوان یکی از قدیمی ترین و با قدمت ترین دانشگاه های مجارستان شناخته می‌شود و Szeged یکی از برترین دانشگاه های خصوصی در شهر Szeged مجارستان است.و در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2024 در رتبه 610-601 قرار دارد. این دانشگاه فوق العاده رشته‌های تحصیلی بسیار زیادی را دارا می‌باشد که باعث شده است دانشجویان بسیار زیادی در تمامی رشته های تحصیلی به این دانشگاه مراجعه کنند. لازم به ذکر است این دانشگاه فوق العاده در میان تمام دانشگاه های کشور مجارستان رتبه یک را دارا می‌باشد و بهترین آن ها به حساب می آید. این دانشگاه علاوه بر آن که اولین دانشگاه برتر کشور مجارستان است، جزو ۵۰۰ دانشگاه برتر سراسر جهان می‌باشد.


شهریه دانشگاه سگد مجارستان

شهریه این دانشگاه در ترم های مختلف و رشته های مختلف کاملا متفاوت می‌باشد و با یکدیگر فرق می‌کند. لازم به ذکر است میزان شهریه بر اساس رشته شما متغیر می‌باشد . ما در ادامه هزینه برخی از رشته های این دانشگاه فوق العاده را برای شما خواهیم گفت.

 • موسیقی و هنرهای نمایشی: ۲۵۰۰ یورو برای هر ترم
 • کارشناسی زبان ( کلیه رشته ها) : ۱۵۰۰ یورو
 • کارشناس موسیقی کلیه رشته ها: ۲۵۰۰ یورو
 • صنایع توریسم : ۲۵۰۰ یورو
 • کارشناسی مدیریت و بازرگانی: ۲۵۰۰ یورو
 • پرستاری: ۳۳۰۰ یورو
 • کارشناسی فیزیوتراپی: ۳۳۰۰ یورو
 • مهندسی کشاورزی: ۲۰۰۰ یورو
 • پزشکی عمومی: ۱۶۱۰۰ دلار در سال برای سال اول تا پنجم و در سال ششم ۸۰۵۰ دلار
 • داروسازی: ترم اول ۵۴۲۰ یورو و ترم دوم تا دهم ۵۰۰۰ یورو
 • دندانپزشکی: ترم یک ۸۰۰۰ یورو و ترم دو تا ترم دهم ۷۶۰۰ یورو
 • مهندسی مواد غذایی : ۲۰۰۰ یورو در ترم
 • اقتصاد: ۵۰۰۰ یورو برای هر ترم
 • علوم دارویی : ۳۰۰۰ یورو در هر ترم
 • پزشکی : ۷۹۰۰ هر ترم
 • پزشکی بالینی : ۴۳۵۷ دلار در هر ترم
 • ریاضیات: ۲۷۰۰ یورو برای هر ترم
 • شمیمی : ۳۶۰۰ یورو برای هر ترم
 • علوم کامپیوتر: ۴۱۰۰ یورو
 • مهندسی صنایع غذایی: ۲۶۵۰

دانشجویان برای اطلاعات دقیق‌تر درمورد هزینه شهریه این دانشگاه لازم است تا به سایت اصلی این دانشگاه مراجعه کنند تا از این هزینه ها به صورت دقیق مطلع شوند.


شرایط پذیرش دانشگاه سگد مجارستان

در ابتدا باید گفته شود که شرایط تحصیل در این دانشگاه در مرحله اول به مقطع تحصیلی شما و رشته شما بستگی دارد. اما چیزی که بدیهی و واضح است این است که دانشجویان برای پذیرش در این دانشگاه به یک سری مدارک نیاز دارند که وجود آن ها الزامی می باشد. برای مثال دانشجویانی که می‌خواهند در مقطع دکترا آموزش ببینن نیاز به مدرک کارشناسی ارشد دارند و نیاز است آن را به دانشگاه ارائه کنند. اما لازم به ذکر است که گفته شود برای برخی از رشته‌ها در این دانشگاه آزمون ورودی در نظر گرفته شده است و دانشجویان تنها در صورتی که بتوانند در این آزمون مورد قبول دانشگاه قرار بگیرند و نمره خوبی را کسب کنند می‌توانند در این دانشگاه تحصیل کنند در غیر این صورت دیگر راهی برای تحصیل در این دانشگاه نخواهند داشت.

در بسیاری از موارد دیگر برای تحصیل در این دانشگاه شما باید مدرک زبان معتبر را به دانشگاه ارائه کنید. این در صورتی است که شما رشته ای را انتخاب کنید و در آن تحصیل کنید که نیاز به مدرک زبان معتبر مانند تافل داشته باشد. اما باز هم باید به این موضوع توجه داشته باشید که باید بتوانید تسلط کافی بر روی زبان انگلیسی و یا زبان این کشور را داشته باشید.


مراحل پذیرش دانشگاه سگد مجارستان

شما برای ورود به دانشگاه بین‌المللی سگد لازم است تا مراحلی را طی کنید تا بتوانید در این دانشگاه پذیرش شوید که ما در ادامه قصد داریم تا مراحل پذیرش در این دانشگاه را برای شما توضیح دهیم.

‏برای پذیرش در دانشگاه سگد، ابتدا باید فرم درخواست پذیرش را از وبسایت دانشگاه پیدا کرده و آن را پر کنید و به همراه مدارک مورد نیاز به دانشگاه ارسال کنید. سپس باید آزمون ورودی دانشگاه را که برای برخی از رشته‌ها در نظر گرفته شده است پشت سر بگذارید و نمره قبولی را کسب کنید. در صورت قبولی در آزمون، باید مبلغ شهریه را پرداخت کنید و مدارک لازم را برای دانشگاه ارسال کنید.

مدارک لازم درخواست پذیرش دانشگاه سگد مجارستان

برای ورود به دانشگاه‌های مجارستان در مقطع کار شناسی شما باید مدرک معتبر مهارت که در زبان دارید را مانند مدرک آیلتس و تافل به دانشگاه ارائه کنید. و همینطور اگر قصد دارید در مقطع کارشناسی ارشد و یا کارشناسی و دکترا تحصیل کنید باید مدرک پیشین خود را به دانشگاه ارائه کنید برای مثال اگر قصد دارید در مدرک دکترا تحصیل کنید باید مدرک کارشناسی ارشد خود را به دانشگاه تحویل دهید. به صورت کلی برای پذیرش در این دانشگاه شما به برخی مدارک احتیاج دارید که ما در ادامه آن مدارک را برای شما گفته‌ایم:

 • کپی پاسپورت
 • کپی شناسنامه
 • انگیزه نامه
 • رزومه شما ( به روز)
 • مدرک زبان انگلیسی ( تافل _ آیلتس)
 • انجام برخی آزمایش های پزشکی و گواهی HIV
 • ترجمه اینگلیسی دیپلم

اما توجه داشته باشید که در بسیاری از رشته ها مهم است تا شما در آزمون ورودی دانشگاه مورد قبول قرار بگیرید.


رشته های تحصیلی دانشگاه سگد مجارستان

همانطور که در قسمت‌های قبلی گفته شد این دانشگاه از معروف‌ترین و بهترین دانشگاه‌های کشور مجارستان می‌باشد به همین دلیل بدیهی است تا رشته‌های تحصیلی بسیار زیادی را برای متقاضیان داشته باشد. دانشجویان ایرانی که قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارند می‌توانند زیر نظر مربیان حرفه‌ای در هر رشته‌ای که می‌خواهند و رشته‌های بسیار مختلفی تحصیل کنند. این دانشگاه بسیار بزرگ دارای ۱۲ دانشکده می‌باشد که این دانشکده‌ها علوم پزشکی، علوم دارویی، علوم مهندسی، علوم بهداشت، تربیت بدنی، فناوری اطلاعات، علوم موسیقی، اقتصاد، داروسازی، دندانپزشکی، حقوق، علوم سیاسی، انواع مدیریت ها مانند مدیریت بازرگانی و ... را در بر می‌گیرد.

این دانشگاه فوق العاده دانشجویانی را در تمام مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا پذیرا می‌شود و دانشجویان می‌توانند در هر مقطعی بین دانشگاه فوق العاده بورسیه بگیرند. در این دانشگاه تمام رشته‌های پرطرفدار که برای آنها متقاضیان زیادی از سراسر دنیا به این کشور می‌آیند تدریس‌ها به صورت انگلیسی می‌باشد اما باید گفته شود که تمام رشته این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس نمی‌شود و تنها رشته‌های پرطرفدار که دانشجویان زیادی از سراسر دنیا برای آن به این کشور می‌آیند به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.


امکانات دانشگاه سگد مجارستان

این دانشگاه فوق العاده همانطور که گفته شد از بزرگترین دانشگاه‌های کشور مجارستان می‌باشد به همین دلیل دارای چندین خوابگاه بسیار بزرگ با امکانات فوق العاده می‌باشد که زندگی را برای دانشجویان بسیار راحت‌تر کرده است. این خوابگاه‌ها در اطراف دانشگاه و در فاصله بسیار نزدیک از دانشگاه قرار گرفته شده است تا دانشجویان بتوانند به راحتی به دانشگاه رفت و آمد کنند. دانشگاه سگد یک دانشگاه خارجی در کشور مجارستان می‌باشد به همین دلیل بسیار مهم است تا امکانات رفاهی فوق العاده‌ای داشته باشد. هزینه خوابگاه‌های این دانشگاه ماهانه حدود ۳۰ الی ۵۰ یورو می‌باشد. این خوابگاه‌ها دارای اتاق‌های دو تخته و چهار تخته هستند و به هیچ عنوان محیطی بسیار شلوغ نمی‌باشد و دانشجویان را آزار نمی‌دهد.

علاوه بر آن در محیط دانشگاه مکان‌های مناسبی برای مطالعه دانشجویان وجود دارد و برای تدریس و کارهای عملی دانشجویان از دستگاه‌ها و وسیله‌های پیشرفته استفاده می‌شود. این دانشگاه برنده جایزه بهترین معماری ساختمان نیز بوده است‌‌. مرکز مطالعات آتیلا جوزف که برنده جایزه بهترین معماری ساختمان می‌باشد و جز ۱۰ کتابخانه برتر زیبای جهان قرار گرفته است نیز در این دانشگاه می‌باشد.


بورسیه دانشگاه سگد مجارستان

همانطور که توضیح داده شد این دانشگاه یکی از فوق العاده‌ترین دانشگاه‌های سراسر دنیا و برترین دانشگاه کشور مجارستان می‌باشد که سالانه افراد بسیار زیادی به دنبال بورسیه تحصیلی به این دانشگاه فوق العاده هستند. قطعاً می‌دانید که برای افرادی که علاقه دارند در اروپا و در کشور مجارستان تحصیل کنند و بورسیه تحصیلی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر دانشجویان با بورسیه تحصیلی به این دانشگاه وارد شوند بدیهی است که هزینه‌هایشان کاهش پیدا می‌کند و دیگر وادار به پرداخت هزینه‌های بسیار بالا نیستند زیرا همانطور که می‌دانید واحد پولی کشور مجارستان یورو می‌باشد و این قضیه می‌تواند به دانشجویان ایرانی در مدیریت هزینه‌ها و کاهش آنها به شدت کمک کند. زیرا دانشجویان علاوه بر هزینه‌های دانشگاه باید هزینه زندگی در کشور مجارستان را نیز پرداخت کنند به همین دلیل بورسیه می‌تواند به آنها کمک کند تا بهتر بتوانند هزینه‌هایشان را مدیریت کنند.

دانشگاه سگد مجارستان سالانه از طریق بورسیه تحصیلی دانشجویان بسیار زیادی را پذیرا می‌شود و خدمات ویژه‌ای را به آنها ارائه می‌کند. به همین دلیل دانشجویان بسیار زیادی به دنبال بورسیه تحصیلی به این دانشگاه هستند و به دنبال این هستند تا مرکز بسیار معتبری را برای مشاوره بورسیه تحصیلی و جابجایی پیدا کنند. شما می‌توانید با مطالعه مطالب سایت ما و با مشاوره گرفتن و صحبت کردن با مشاوران حرفه‌ای ما تمام موارد لازم را در مورد بورسیه تحصیلی به کشور مجارستان و دانشگاه سگد بدانید و تمام اقدامات لازم را زیر نظر مشاوران حرفه‌ای انجام دهید.

برای اشتراک در خبرنامه عضو شوید

تماس با ما

تهران، خیابان انقلاب، ضلع جنوبغربی چهار راه کالج، ابتدای خیابان حافظ، پلاک 320 واحد 1

تلفن: 66741596 - 021

فکس: 02166736128

09190184151

شبکه های اجتماعی

 

 

تمامی حقوق وبسایت متعلق به آداک الماس آراد می باشد.