دانشگاه های معتبر مجارستان

در مجارستان تاریخ طولانی و رنگارنگ آموزش عالی و تحقیقات دانشگاهی و سنت طولانی تدریس به زبان های خارجی، در درجه اول انگلیسی وجود دارد. دانشجویان خارجی به دلیل ترکیبی جذاب از آموزش با کیفیت بالا با شهریه نسبتاً پایین و هزینه زندگی به مجارستان جذب می شوند. دانشگاه Szeged، دانشگاه Semmelsweis ، دانشگاه دبرسن (Debercen) و دانشگاه پچ (pecs) با رتبه های قابل احترام در بین 200 دانشگاه برتر اروپا، بهترین دانشگاه های مجارستان محسوب می شوند.

 

دانشگاه دبرسن به عنوان محبوب ترین دانشگاه مجارستان در خارج از پایتخت شناخته می شود که در آن نزدیک به 28000 نفر، چه با بورسیه دولتی و چه با پرداخت شهریه، در حال تحصیل هستند. این دانشگاه ، به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی نخبه، گسترده ترین طیف برنامه ها را در کشور برای دانشجویان ارائه می دهد تا با ارزش های علمی برجسته تحصیل کنند.به عنوان یک دانشگاه عالی ملی، این دانشگاه دارای ظرفیت های آموزشی و پژوهشی و دستاوردهای علمی در چندین رشته است که به نقش مرکزی آن در اجرای اهداف استراتژی ملی کمک می کند.تعداد دانشجویان خارجی بیش از 3500 نفر است که سال به سال افزایش می یابد. علاوه بر داشتن رشته های تحصیلی به زبان مجارستانی، دانشجویان خارج از مجارستان می توانند در 54 رشته تحصیلی به زبان انگلیسی نیز تحصیل کنند.

دانشگاه Szeged یکی از موسسات آموزش عالی پیشرو و دارای رتبه خارجی در مجارستان است که با سابقه ای به سال 1581، در آفتابی ترین شهر مجارستان واقع شده است و به دلیل سبک زندگی شهری پر جنب و جوش و جشنواره های رنگارنگ، هزاران جوان را به خود جذب می کند. از آنجایی که مجارستان عضو منطقه آموزش عالی اروپا (EHEA) است، دارای اعتبار اتحادیه اروپا نیز می باشد. دانشگاه Szeged بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS ، بهترین دانشگاه مجارستان در سال 2019 شناخته شد.

دانشگاه پچ در سال 1367 افتتاح  شد. این دانشگاه، شامل 10 دانشکده و چندین مرکز تحقیقاتی است که پالت وسیعی از بیش از 100 برنامه به زبان انگلیسی و آلمانی را ارائه می دهد که تقریباً همه جنبه های دانشگاهی مدرن، از پزشکی، علوم طبیعی، مهندسی، هنر و علوم سیاسی گرفته تا حقوق، تجارت و اقتصاد را پوشش می دهد. دانشگاه پچ  به دلیل محیط امن، کیفیت بالای تدریس، شهریه های معقول، هزینه های زندگی پایین و جامعه عظیم دانشجویان خارجی، مقصدی محبوب برای دانشجویان خارجی است. از آنجایی که دانشگاه میزبان تعداد زیادی از دانشجویان خارجی است، ما طیف وسیعی از خدمات و برنامه های پشتیبانی را ارائه می دهیم که به شما در سازگاری با زندگی و تحصیل در یک کشور جدید کمک می کند. مهلت های درخواست در دانشگاه پچ می تواند برای هر برنامه متفاوت باشد، اما اکثر آنها بین 30 ژوئن و 31 جولای برای شروع تحصیل در پاییز هستند.

مزایای اقامت تحصیلی مجارستان

  • در حوزه اروپا و شنگن بودن مجارستان
  • امکان سفر به تمامی کشورهای اروپایی با اقامت مجارستان
  • هزینه های پایین زندگی و تحصیل نسبت به دیکر کشورهای شنگن

 

هزینه درخواست در دانشگاه های معتبر مجارستان

برخی از  دانشگاه های مجارستانهنگام درخواست پذیرش، هزینه دریافت می کنندهیچ هزینه جهانی وجود نداردهر دانشگاه قوانین خاص خود را دارد.به عنوان مثال، در حالی که Corvinus هیچ هزینه درخواستی ندارد، دانشگاه Debrecen 150 دلار دریافت می کننددانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست دارای هزینه درخواست 100 یورو است.

به خاطر داشته باشید که ممکن است قبل از شروع دوره، هزینه های دیگری نیز وجود داشته باشد - به عنوان مثال، اگر مدرک شما دارایآزمون ورودیباشدبه عنوان مثال، دانشگاه Szeged ، فراتر از هزینه درخواست 35 یورو که برای مدارک پزشکی به 300 یورو افزایش می یابد، برای بسیاری از برنامه های تحصیلی خود تا 250 یورو برای هزینه آزمون ورودی دریافت می کند.

هزینه تحصیل در دانشگاه های معتبر مجارستان

هزینه های تحصیل در مجارستان به طور کلی ارزان تر از بسیاری از کشورهای دیگر در اروپا است. ممکن است بر اساس این که اهل کجا هستید تفاوت هایی وجود داشته باشد: هزینه های دانشجویان سایر کشورهای اتحادیه اروپا اغلب کمتر است، در حالی که دانشجویان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا (دانشجویان غیر اتحادیه اروپا) باید مبالغ بیشتری را در برخی از دانشگاه ها بپردازند.  تفاوت بین هزینه های اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا معمولاً نسبتاً کم است و برخی از دانشگاه ها هزینه های یکسانی را از هر دو گروه دریافت می کنند.

در حالی که واحد پول رسمی در مجارستان فورینت است، بسیاری از دانشگاه ها شهریه های خود را به یورو یا حتی دلار آمریکا لیست می کنند و دریافت می کنند. جدول زیر میانگین هزینه های تحصیل را تبدیل شده به یورو یا دلار آمریکا را نشان می‌دهد:

ردیف

دانشگاه

شهریه معمولی در سال (کارشناسی و کارشناسی ارشد)

1

دانشگاه سملویز (Semmelsweis)

12000 تا 18000 تومان

2

دانشگاه دبرسن (Debercen)

6000 تا 8500 تومان

3

دانشگاه پچ (pecs)

اتحادیه اروپا: 2500 تا 9000 یورو
غیر اتحادیه اروپا: 5000 تا 9000 یورو

4

دانشگاه سگد (Szeged)

3000 تا 8000 یورو

 

هزینه های دقیق به برنامه انتخابی بستگی دارد. مانند سایر مقاصد تحصیلی، مقاطع کارشناسی ارشد و برنامه های دکترا بیشتر از لیسانس هزینه دارند.همچنین، تفاوت قیمتی بین موضوعات مختلف وجود دارد:

  • لیسانس و کارشناسی ارشد در رشته های بازرگانی و همچنینلیسانس و کارشناسی ارشد در موضوعات  STEM اغلب کمی گران تر هستند.
  • مدارکپزشکی،  دندانپزشکی یا گاهیداروسازی به طور قابل توجهی گران تر هستند - اما هنوز هم مقرون به صرفه تر از بسیاری از کشورهای اروپایی هستند، اما در همه جای اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته شده اند.

هنگام بررسی هزینه های تحصیل، متوجه خواهید شد که دانشگاه ها به روش های مختلف آن ها را فهرست می کنند. برخی آنها رادر هر سال فهرست می کنند، بسیاری آنها را  در هر ترم  فهرست می کنند. همچنین دانشگاه ها مهلت های متفاوتی برای پرداخت شهریه دارند.  به عنوان مثال، دانشگاه سملوایز یک بار در هر ترم هزینه دریافت می کند، در حالی که دانشگاه پچ به دانشجویان اجازه می دهد در سه قسط پرداخت کنند.تأخیر در پرداخت ها می تواند منجر به جریمه های قابل توجهی شود.

 

برای اشتراک در خبرنامه عضو شوید

تماس با ما

تهران، خیابان انقلاب، ضلع جنوبغربی چهار راه کالج، ابتدای خیابان حافظ، پلاک 320 واحد 1

تلفن: 66741596 - 021

فکس: 02166736128

09190184151

شبکه های اجتماعی

 

 

تمامی حقوق وبسایت متعلق به آداک الماس آراد می باشد.