معرفی دانشگاه دبرسین

دانشگاه دبرسین یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین دانشگاه‌های کشور مجارستان به حساب می‌آید که از لحاظ سطح علمی به شدت پیشرفته می‌باشد و در سال ۱۵۳۸ میلادی افتتاح شده است. با افتتاح این دانشگاه و پذیرش دانشجویان بسیار زیادی از سراسر دنیا زبان مجاری به شدت گسترش یافت و فرهنگ آنها نیز گسترش یافت و جز کشورهای بسیار پیشرفته به حساب آمدند. دانشگاه دبرسین مجارستان یکی از پیشرفته‌ترین و بهترین دانشگاه‌های این کشور به حساب می‌آید و در میان دانشگاه‌های برتر دنیا رتبه زیر ۱۰۰۰ را دارا می‌باشد.

برخی از افراد بر این باورند که تحصیل در مجارستان هزینه‌های بسیار بالایی را به همراه دارد‌. اما باید گفته شود که این دانشگاه‌ها که از کیفیت بسیار بالا و پیشرفته برخوردار هستند هزینه پایینی را از طریق بورسیه تحصیلی دارا می‌باشد و همین دلیل باعث شده است تا افراد بسیار زیادی به دنبال تحصیل در خارج از کشور باشند. ما در ادامه این مقاله قصد داریم تا برخی از شرایط و مراحل پذیرش در دانشگاه دبرسین مجارستان را برای شما توضیح دهیم و شما را با انواع رشته‌های تحصیلی در این دانشگاه و هزینه شهریه‌ها آشنا کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.


شهریه دانشگاه دبرسین

در ابتدا باید گفته شود که هزینه‌های تحصیل در دانشگاه دبرسین کشور مجارستان به مقطع تحصیلی شما و رشته‌ای که شما در آن مشغول به تحصیل هستید بستگی دارد. اما به طور کلی باید گفته شود که هزینه‌ای باید برای درخواست پذیرش به دانشگاه دبرسین پرداخت شود که آن چیزی حدود ۱۵۰ دلار می‌باشد. برای بسیاری از رشته‌ها در این دانشگاه آزمون ورودی در نظر گرفته شده است و دانشجویان باید پس از قبول شدن در آن آزمون وارد این دانشگاه شوند که هزینه آزمون ورودی آن ۳۵۰ دلار می‌باشد. ما در ادامه هزینه رشته های مختلف تحصیلی در این دانشگاه را طبق مقطع تحصیلی برای شما خواهیم گفت.

رشته های پزشکی :

پزشکی: سالانه ۱۶۹۰۰

دندانپزشکی: ۱۷۵۰۰

داروسازی: ۸۰۰۰

رشته های کارشناسی :

انفورماتیک کسب و کار: ۶۰۰۰ دلار سالانه

مهندسی صنایع غذایی : ۶۵۰۰ دلار سالانه

مهندسی مکانیک : ۶۵۰۰ دلار سالانه

مهندسی شیمی : ۶۵۰۰ دلار سالانه

مهندسی الکترونیک: ۶۵۰۰ دلار سالانه

خلبان حرفه ای : ۳۴۰۰۰ دلار سالانه

ریاضیات: ۶۰۰۰ دلار سالانه

فیزیک محض : ۶۰۰۰ دلار سالانه

هنر های موسیقی : ۸۵۰۰ دلار سالانه

مطالعات آمریکایی: ۶۵۰۰ دلار سالانه

ریاضیات کاربردی : ۷۰۰۰ دلار سالانه

حقوق تجارت اروپایی و بین‌المللی: ۶۵۰۰ دلار سالانه

زیست شناسی: ۷۰۰۰ دلار سالانه

مهندسی علوم کامپیوتر: ۷۰۰۰ دلار سالانه

علم شیمی: ۷۰۰۰ دلار سالانه

فیزیک: ۷۰۰۰ دلار سالانه

شهریه رشته‌های مقطع دکترا در دانشگاه دبرسین مجارستان چیزی حدود ۶۰۰۰ دلار الی ۱۶۹۰۰ دلار می‌باشد.


شرایط پذیرش دانشگاه دبرسین

برای پذیرش در دانشگاه دبرسین بسیار مهم است تا شما مدرک زبان انگلیسی داشته باشید تا بتوانید آموزش‌های این دانشگاه را متوجه شوید زیرا برخی رشته‌های پرطرفدار که از سراسر دنیا دانشجویان بسیار زیادی برای آن به این دانشگاه می‌آیند به زبان انگلیسی تدریس می‌شود تا تمام افراد بتوانند در این رشته‌ها تحصیل کنند. از دیگر مواردی که نیاز است به آن توجه داشته باشید این است که برای ورود به این دانشگاه لازم است تا شما برای برخی از رشته‌ها آزمون ورودی بدهید و منتظر بمانید تا دانشگاه شما را تایید کند و در صورتی که شما در این آزمون نمره قبولی به دست آوردید و تایید شدید می‌توانید در این دانشگاه فوق العاده مشغول به تحصیل شوید.

پس از اینکه تمامی این مراحل را طی کردید می‌توانید در این دانشگاه در رشته مد نظر خود و در مقطع خود مشغول به تحصیل شوید.


مراحل پذیرش دانشگاه دبرسین

برای تحصیل در این دانشگاه لازم است تا شما برخی مدارک را برای دانشگاه ارسال کنید که ارسال آن برای دانشگاه بسیار ضروری می‌باشد‌. پس از گذراندن ثبت نام آنلاین در سایت این دانشگاه و ارائه مدرک زبان معتبر مانند تافل و آیلتس به دانشگاه لازم است تا شما برخی از مدارک را که در ادامه به صورت کامل برای شما توضیح خواهیم داد را به دانشگاه ارائه کنید. و پس از این مراحل ممکن است نیاز باشد تا دانشگاه با شما مصاحبه کند. به همین دلیل باید برای مصاحبه با دانشگاه نیز آمادگی داشته باشید.

پس از اینکه تمامی این مراحل را انجام دادید ممکن است برای برخی از رشته‌ها دانشگاه آزمون ورودی در نظر گرفته باشد که لازم است شما در این آزمون شرکت کنید و پس از پذیرفته شدن در این آزمون دانشگاه به شما اطلاع می‌دهد تا برای ثبت نام به دفتر دانشگاه مراجعه کرده و مراحل لازم را انجام دهید. توجه داشته باشید که پس از انجام این مراحل شما باید شهریه دانشگاه را پرداخت کنید تا مراحل ثبت نام شما به صورت کلی تکمیل شود.


مدارک لازم دانشگاه دبرسین

لازم است گفته شود که برای پذیرش در دانشگاه دبرسین می‌توان به صورت آنلاین اقدامات لازم را انجام داد و از طریق وب سایت دانشگاه فرم‌های مورد نیاز را پر کرد. اما باید توجه داشته باشید که پس از انجام این موارد نیاز است تا شما مدارکی را برای دانشگاه ارسال کنید تا آنها با بررسی کردن آن مدارک به شما اجازه ورود به دانشگاه را بدهند. ما در ادامه قصد داریم تا مدارکی که نیاز از شما برای دانشگاه ارسال کنید را به صورت کلی برای شما توضیح دهیم با شما در هنگام ارسال این مدارک دچار مشکل نشوید.

برای تحصیل در این دانشگاه ارائه مدرک تحصیلی دوره قبلی بسیار مهم می‌باشد‌‌‌‌. برای مثال اگر شما می‌خواهید در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنید حتماً باید مدرک کارشناسی خود را که مدرک پیشین شما به حساب می‌آید به دانشگاه ارائه کنید.

چاپ و اسکن تمام صفحه‌های پاسپورت که نشان دهنده ملیت دانشجو می‌باشد.

برای متقاضیان و دانشجویانی که زبان مادری آنها انگلیسی نیست بسیار مهم است تا برای پذیرش در این دانشگاه مدرک زبان انگلیسی معتبری را ارائه کنند.

برای پذیرش در این دانشگاه بسیار مهم است تا متقاضیان رزومه خود را به صورت کوتاه و به زبان انگلیسی که شامل تجربیات کاری آنها و مدرک‌های آموزشی ان ها و مهارت‌های زبان انگلیسی و دیگر مهارت‌ها شخصی آنها می‌باشد را به دانشگاه ارسال کنند.


رشته های تحصیلی دانشگاه دبرسین

دانشگاه دبرسین یکی از بزرگترین و معروف‌ترین دانشگاه‌های کشور مجارستان و همینطور یکی از بهترین دانشگاه‌ها در سراسر دنیا می‌باشد به همین دلیل بدیهی است که رشته‌های تحصیلی بسیار زیادی در آن وجود داشته باشد تا تمام متقاضیان بتوانند در این دانشگاه تحصیل کنند. به همین دلیل ما در ادامه تمام دانشکده‌های این دانشگاه را برای شما معرفی خواهیم کرد تا بدانید که چه رشته‌هایی در این دانشگاه وجود دارد. اما قبل از آن باید به این نکته توجه داشته باشید که برخی از دوره‌ها و رشته‌های تحصیلی در این دانشگاه به زبان انگلیسی برگزار می‌شود. به همین دلیل باید به این مورد توجه داشته باشید که داشتن مدرک زبان انگلیسی برای شما بسیار مهم می‌باشد. در این دانشگاه رشته‌های مختلفی وجود دارد که در چند گروه تقسیم می‌شود. گروه پزشکی و علوم پایه و مهندسی. این گروه‌های آموزشی به دلیل بین‌المللی بودن و داشتن متقاضیان بسیار زیاد از سراسر دنیا به زبان انگلیسی تدریس می‌شود تا متقاضیان بتوانند به راحتی در این رشته‌ها تحصیل کنند. دانشکده‌های رشته‌های مختلف در این دانشگاه عبارتند از:

دانشکده دندانپزشکی

دانشکده اقتصاد و بازرگانی

دانشکده مهندسی

دانشکده علوم انسانی

دانشکده بهداشت

دانشکده حقوق

دانشکده پزشکی

دانشکده داروسازی

دانشکده علم و صنعت

دانشکده بهداشت عمومی

رشته‌های مهندسی و پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی از رشته‌های بسیار مهم این دانشگاه می‌باشد که سالانه دانشجویان بسیار زیادی از سراسر دنیا برای تحصیل در این رشته‌ها به این دانشگاه فوق العاده بورسیه می‌گیرند و جابجایی می‌کنند.


امکانات دانشگاه دبرسین

دانشگاه دبرسین به عنوان یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین دانشگاه کشور مجارستان امکانات بسیار زیادی را برای دانشجویان خود که از سراسر دنیا به این دانشگاه فوق العاده می‌آیند دارد. لازم است بدانید که دانشگاه دبرسین کتابخانه‌ای دارد که به عنوان کتابخانه ملی در کشور مجارستان شناخته می‌شود. جالب است بدانید که در این کتابخانه بسیار بزرگ چیزی حدود ۶ میلیون کتاب وجود دارد. از دیگر امکانات و ویژگی‌های بسیار جذاب این دانشگاه فوق العاده این است که ساختمان مرکزی آن یکی از بزرگترین ساختمان‌های شهر دبرسین در کشور مجارستان می‌باشد. این ساختمان بسیار بزرگ و فوق العاده نمایی بسیار جذاب و خیره کننده را دارد که به سبک نئوباروک ساخته شده است. اما دانشگاه علوم نمادی از معماری مدرن این شهر به حساب می‌آید.

لازم است بدانید که تعداد زیادی رستوران و کافه اطراف این دانشگاه وجود دارد که دانشجویان می‌توانند به صورت شبانه روزی به آنجا مراجعه کنند. دانشجویان در هر ساعتی و در مکان‌های مختلف نزدیک دانشگاه می‌توانند برای خوردن غذا و استراحت به این کافه‌ها و رستوران‌ها مراجعه کنند. از دیگر امکانات فوق العاده این دانشگاه سالن کنفرانس بسیار بزرگ می‌باشد که مساحت آن چیزی حدود ۳۰۰۰ متر مربع است که ۲۰۰۰ نفر گنجایش دارد.


بورسیه دانشگاه دبرسین

لازم است بدانید که دانشگاه دبرسین مجارستان یکی از دانشگاه‌های بین‌المللی به حساب می‌آید که ارائه دهنده بورسیه تحصیلی و کمک هزینه بورسیه تحصیلی برای دانشجویان از سراسر دنیا می‌باشد. دانشجویان و متقاضیانی که تصمیم دارند از طریق بورسیه تحصیلی در دانشگاه دبرسین مجارستان پذیرش شوند نیاز به فرم آنلاین و درخواست پذیرش دانشگاه را ندارند. آنها ابتدا باید مدارک مورد نیاز را برای دانشگاه ارسال کنند تا مورد بررسی دانشگاه قرار بگیرد. تیم بررسی کمک هزینه تحصیلی این دانشگاه پس از اینکه مدارک شما را بررسی کرد نسبت به رد کردن و یا تایید کردن آنها اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

شما برای بورسیه تحصیلی به مشاوران حرفه‌ای نیاز دارید تا بتوانند تمام راه و روش‌های جابجایی و بورسیه تحصیلی را به شما توضیح دهند. شما با کمک گرفتن از مشاوران حرفه‌ای تیم ما می‌توانید به راحتی این مسائل را پشت سر گذاشته و در ارسال مدارک و بسیاری از موارد دیگر کاملاً دقیق و درست عمل کنید.

برای اشتراک در خبرنامه عضو شوید

تماس با ما

تهران، خیابان انقلاب، ضلع جنوبغربی چهار راه کالج، ابتدای خیابان حافظ، پلاک 320 واحد 1

تلفن: 66741596 - 021

فکس: 02166736128

09190184151

شبکه های اجتماعی

 

 

تمامی حقوق وبسایت متعلق به آداک الماس آراد می باشد.