معرفی دانشگاه بولونیا ایتالیا 

 

دانشگاه بولونیا یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین دانشگاه‌های ایتالیا می‌باشد که در سراسر جهان نیز جز معتبرترین دانشگاه‌ها به حساب می‌آید. جالب است بدانید که دانشگاه بولونیا حدود ۹۰۰ سال قدمت دارد که توانسته است آن را به قدیمی‌ترین و با قدمت‌ترین دانشگاه کشور ایتالیا تبدیل کند. این دانشگاه در سال ۱۰۸۸ تاسیس شد و فعالیت خود را با تدریس حقوق آغاز کرد اما رفته رفته گسترش یافت و رشته‌های بسیار زیادی به این دانشگاه وارد شد و به یکی از بزرگترین دانشگاه‌ها تبدیل شد. این دانشگاه بسیار بزرگ چیزی حدود ۹۰ هزار دانشجو دارد که توانسته است این دانشگاه را به یکی از بزرگترین دانشگاه‌های کشور ایتالیا تبدیل کند. این دانشگاه از نظر تعداد دانشجوها در برنامه‌های مبادله در خارج از کشور رتبه اول را در ایتالیا دارا می‌باشد و از لحاظ تعداد دانشجو در بین ۵ دانشگاه برتر اروپا قرار گرفته است. دانشگاه بولونیا به عنوان قدیمی ترین دانشگاه در جهان غرب شناخته می شود و دومین دانشگاه قدیمی جهان است. این دانشگاه 84215 دانشجو دارد و دارای 33 بخش، 11 مدرسه است و 52 برنامه مدرک بین المللی ارائه می دهد که از این تعداد 27 به زبان انگلیسی ارائه می شود.  دانشگاه بولونیا دارای ساختار چند پردیسی است که فرصت یادگیری و ترویج فعالیت های تحقیقاتی پایدار را در سراسر منطقه با هدف بهبود عملکرد و کیفیت زندگی برای جامعه دانشگاهی تضمین می کند. 

 ما در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات لازم و کافی را در مورد مراحل پذیرش و شرایط پذیرش در این دانشگاه را برای شما توضیح دهیم و تمام اطلاعات لازم را در مورد شهریه و امکانات این دانشگاه و بورسیه این دانشگاه برای شما بگوییم‌. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره تا انتهای مقاله با ما همراه باشید و این مطلب را با دقت مطالعه کنید تا به تمام سوال‌های شما در مورد بورسیه به این دانشگاه پاسخ داده شود.

 

  شهریه دانشگاه بولونیا ایتالیا

 

در ابتدا باید گفته شود که هزینه تحصیل در این دانشگاه به عوامل مختلفی مانند مقطع تحصیلی و رشته‌ای که شما در آن تحصیل می‌کنید بستگی دارد و طبق آن می‌تواند بالا و پایین شود‌. شهریه دانشگاه بولونیا بر اساس دو دسته‌بندی از کشورها مشخص می‌شود. شهریه دانشجویان ایرانی در مقطع کارشناسی در دانشگاه بولونیا در شرایط داشتن حداقل تعداد واحد ۱۰۰۰ یورو و بیشتر از حداقل تعداد واحد ۱۲۰۰ یورو می‌باشد.

داوطلبان مقطع دکترا هم باید برای هر سال تحصیلی شهریه ثبت نام خود را پرداخت کنند. مبلغ کل شهریه‌ای که سالانه پرداخت می‌کنند شامل حق بیمه و حق تمبر و مالیات منطقه‌ای برای تحصیلات آنها می‌باشد. برای مثال برای سال‌های تحصیلی ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ میزان این هزینه‌ها ۱۵۷ یورو بوده است. در مورد پرداخت شهریه در این دانشگاه باید گفته شود که شهریه‌ها در سه قسط انجام می‌شود که تاریخ پرداخت اقساط آن برای دانشجویان دوره‌های اول و دوم متفاوت می‌باشد.

علاوه بر هزینه‌های تحصیل و شهریه دانشگاه دانشجویان باید از پس زندگی خود و اجاره منزل یا خوابگاه و دیگر مسائل هم بر بیایند. در این باره باید گفته شود که زندگی در برخی از شهرهای ایتالیا مانند بولونیا که در آن دانشگاه‌های بزرگ این چنینی وجود دارد به نسبت شهرهای دیگر هزینه کمتری را دارا می‌باشد. به طور متوسط هزینه زندگی در این شهر بین ۷۰۰ الی ۱۰۰۰ یورو در ماه می‌باشد.


شرایط پذیرش دانشگاه بولونیا ایتالیا

 

 پذیرش در دانشگاه بلونیا کشور ایتالیا شرایطی را دارا می‌باشد که دانشجویان باید تمامی این شرایط را داشته باشند تا بتوانند در این دانشگاه ثبت نام شوند و به عنوان دانشجوی رسمی این دانشگاه شناخته شوند. برای مثال داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی و ایتالیایی یکی از شرایطی می‌باشد که دانشگاه برای پذیرش متقاضیان در نظر گرفته است. زیرا تمامی کلاس‌ها و رشته‌های اصلی در این دانشگاه به زبان انگلیسی برگزار می‌شود و دیگر رشته‌ها به زبان ایتالیایی می‌باشد به همین دلیل داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی مانند آیلتس و تافل و مدرک زبان ایتالیایی بسیار مهم می‌باشد.

از دیگر شرایطی که دانشجویان باید برای تحصیل در این دانشگاه داشته باشند ارائه مدرک تحصیلی پیشین خود به دانشگاه می‌باشد برای مثال دانشجویانی که می‌خواهند در مقطع دکترا در این دانشگاه فوق العاده تحصیل کنند باید مدرک پیشین خود یعنی مدرک کارشناسی ارشد خود را به زبان ایتالیایی ترجمه کرده و آن را به دانشگاه تحویل بدهند. ارائه برخی از مدارک نیز از شرایط مهم پذیرش در این دانشگاه می‌باشد که ما در ادامه تمامی این مدارک را برای شما توضیح خواهیم داد تا شما بدانید که چه مدارکی را باید به دانشگاه ارائه کنید.

 

مراحل پذیرش دانشگاه بولونیا ایتالیا

 

برای ورود به این دانشگاه در ابتدا باید برای دریافت پذیرش اقدامات لازم را انجام بدهید و در صورت نیاز فرم ثبت نام اینترنتی و آنلاین دانشگاه را از سایت دانشگاه دانلود کرده و آن را پر کنید و برای دانشگاه ارسال کنید. پس از آن یکی از مهمترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید ارائه مدرک زبان انگلیسی و ایتالیایی می‌باشد زیرا تمامی کلاس‌ها در این دانشگاه به زبان انگلیسی و ایتالیایی برگزار می‌شود. تمامی رشته‌های اصلی که از سراسر دنیا دانشجویان بسیار زیادی برای آن به این دانشگاه فوق العاده می‌آیند به زبان انگلیسی تدریس می‌شود به همین دلیل بسیار مهم است تا شما زبان انگلیسی را به طور کامل بلد باشید و همینطور دیگر کلاس‌های رشته‌های دیگر در این دانشگاه به زبان خودشان یعنی ایتالیایی برگزار می‌شود که یادگیری زبان ایتالیایی نیز بسیار مهم می‌باشد.

پس از این کارها لازم است تا شما ثبت نام خود را تکمیل کنید و برای دریافت ویزای تحصیلی اقدامات لازم را انجام دهید. پس از آنکه ویزای خود را دریافت کردید لازم است تا برای دریافت اجازه اقامت اقدامات لازم را انجام دهید تا بتوانید در کشور ایتالیا مستقر شوید. برای برخی از رشته‌های این دانشگاه آزمون‌های ورودی در نظر گرفته شده است که متقاضیان و دانشجویان باید در این آزمون‌ها شرکت کنند‌ در صورتی که دانشجویان در این آزمون‌ها نمره قبولی به دست آوردند و از طرف دانشگاه تایید شدند لازم است تا برای تکمیل مراحل ثبت نام و پرداخت شهریه مراجعه کنند تا تمامی این مراحل را انجام دهند. پس از انجام تمام این مراحل شما به عنوان دانشجوی رسمی این دانشگاه شناخته خواهید شد.


مدارک لازم دانشگاه بولونیا ایتالیا

 

 برای پذیرش در دانشگاه بولونیا لازم است تا شما برخی مدارک لازم و ضروری را به دانشگاه ارائه کنید تا آنها بتوانند شما را در این دانشگاه بپذیرند. هنگامی که شما این مدارک را برای دانشگاه ارسال کردید باید منتظر تاییدیه از سمت آنها باشید و زمانی که آنها مدارک شما را تایید کردند شما باید اقدام به پرداخت هزینه شهریه و تکمیل فرایند ثبت نام خود کنید. مدارکی که لازم است به دانشگاه ارائه کنید عبارتند از:

 کپی و ترجمه رسمی مدرک تحصیلی پیشین شما به زبان ایتالیایی  کپی گذرنامه معتبر که دارای دو سال اعتبار باشد  اجازه اسکان برای تحصیل مورد تایید توسط سفارت ایتالیا
 رزومه کامل تحصیلی  رزومه شغلی  عکس گذرنامه معتبر و مورد تایید سفارت ایتالیا
 معرفی‌نامه و یا توصیه نامه در صورت نیاز که برای مقاطع تحصیلات تکمیلی می‌باشد.  انگیزه نامه تحصیلی  ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی و ایتالیایی

 

 

 

   دانشکده های دانشگاه بولونیا ایتالیا

 

تقویم دانشگاهی دانشگاه بولونیا مبتنی بر ترم است، اگرچه تاریخ شروع و تاریخ امتحان می تواند از یک پردیس به پردیس دیگر متفاوت باشد. زبان اصلی آموزش برای برنامه‌های غیردکتری ایتالیایی است، اما برخی از برنامه‌ها در این سطوح به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، از جمله انواع برنامه‌های مدرک بین‌المللی.برخی از برنامه های بین المللی منجر به مدرک دوگانه یا مشترک می شود.در سطح دکتری، بسیاری از برنامه ها انگلیسی را می پذیرند یا نیاز دارند. برخی از مراکز تحقیقاتی این دانشگاه، مرکز تحقیقات سرطان جورجیو پرودی و مزرعه آزمایشی دانشگاه بولونیا هستند. این دانشگاه دارای 11 دانشکده است: که حدود 200 رشته تحصیلی ارائه می دهد:

1- دانشکده پزشکی و جراحی

2- دانشکده داروسازی

3- دانشکده روانشناسی

4- دانشکده حقوق

5- دانشکده هنر و علوم انسانی

6- دانشکده مهندسی و معماری

7- دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی، ترجمه و تفسیر

8- دانشکده اقتصاد، آمار و مدیریت

9- دانشکده علوم

10- دانشکده علوم سیاسی

11- دانشکده کشاورزی و دامپزشکی


   رشته های تحصیلی دانشگاه بولونیا ایتالیا

 

همانطور که در قسمت اول گفته شد این دانشگاه در ابتدا تنها رشته حقوق را آموزش می‌داده که رفته رفته بسیار توسعه یافته و پیشرفت‌های بسیاری کرده است و به شدت بزرگ شده و توانسته است امروزه به یکی از بزرگترین و پرجمعیت‌ترین دانشگاه‌های اروپا تبدیل شود. به همین دلیل بدیهی است تا در این دانشگاه رشته‌های تحصیلی بسیار زیادی وجود داشته باشد. سالانه افراد بسیار زیادی برای ادامه تحصیل به این دانشگاه بورسیه می‌شوند به همین دلیل ما در ادامه تمامی رشته‌هایی که در این دانشگاه آموزش داده می‌شود را برای شما معرفی خواهیم کرد تا شما بیشتر با این دانشگاه آشنا شوید و رشته‌های آن را بشناسید. رشته‌های تحصیلی دانشگاه بولونیا عبارتند از:

قانون

علوم ورزشی

مطالعات حقوقی(کارشناسی ارشد)

 تندرستی، ورزش و سلامت(کارشناسی ارشد)

پزشکی

دامپزشکی

پزشکی و جراحی (کارشناسی و کارشناسی ارشد ترکیبی)

بیوتکنولوژی پزشکی (کارشناسی ارشد)

متابولیسم و مدیریت غذای حیوانات در اقتصاد دایره ای(کارشناسی ارشد)

متابولیسم و مدیریت غذای حیوانات در اقتصاد دایره ای(کارشناسی ارشد)

متابولیسم و مدیریت غذای حیوانات در اقتصاد دایره ای(MS)

داروسازی و بیوتکنولوژی

علوم انسانی

داروسازی (کارشناسی و کارشناسی ارشد ترکیبی)

بیوتکنولوژی دارویی (کارشناسی ارشد)

زیست شناسی مولکولی و سلولی (کارشناسی ارشد)

ژنومیک (لیسانس)

بیوانفورماتیک (کارشناسی ارشد)

مطالعات مد (کارشناسی ارشد)

علوم انسانی دیجیتال و دانش دیجیتال (کارشناسی ارشد)

باستان شناسی و فرهنگ های جهان باستان (کارشناسی ارشد)

مطالعات ایتالیایی، فرهنگ های ادبی اروپا، زبان شناسی (کارشناسی ارشد)

همکاری بین المللی در زمینه حقوق بشر و میراث بین فرهنگی (کارشناسی ارشد)

تاریخ و شرق شناسی (کارشناسی ارشد)

هنرهای تجسمی (کارشناسی ارشد)

مطالعات مد (کارشناسی ارشد)

علوم انسانی دیجیتال و دانش دیجیتال (کارشناسی ارشد)

باستان شناسی و فرهنگ های جهان باستان (کارشناسی ارشد)

مطالعات ایتالیایی، فرهنگ های ادبی اروپا، زبان شناسی (کارشناسی ارشد)

همکاری بین المللی در زمینه حقوق بشر و میراث بین فرهنگی (کارشناسی ارشد)

تاریخ و شرق شناسی (کارشناسی ارشد)

هنرهای تجسمی (کارشناسی ارشد)

زبان ها و ادبیات و ترجمه                                       

روانشناسی

ترجمه تخصصی (کارشناسی ارشد)

زبان، جامعه و ارتباطات (کارشناسی ارشد)

روانشناسی کار، سازمانی و بین المللی (کارشناسی ارشد)

روانشناسی بهزیستی و شمول اجتماعی (کارشناسی ارشد)

روانشناسی کار، سازمانی و بین المللی (کارشناسی ارشد)

روانشناسی بهزیستی و شمول اجتماعی (کارشناسی ارشد)

آمار

علوم کشاورزی و غذایی

علوم آماری(لیسانس)

مالی کمی (کارشناسی ارشد)

سبزکردن بازار انرژی و امور مالی (کارشناسی ارشد)

آمار، اقتصاد و تجارت (کارشناسی ارشد)

علوم آماری (کارشناسی ارشد)

علوم بین المللی باغبانی(MS)

ایمنی غذا و مدیریت ریسک مواد غذایی(MS)

مدیریت بازرگانی و پایداری(MS)

کشاورزی دقیق و پایدار(MS)

علوم بین المللی باغبانی(MS)

ایمنی غذا و مدیریت ریسک مواد غذایی(MS)

مدیریت بازرگانی و پایداری(MS)

کشاورزی دقیق و پایدار(MS)

مهندسی و معماری

اقتصاد و مدیریت - علوم

معماری و شیوه های خلاقانه برای شهر و منظر (کارشناسی ارشد)

مهندسی هوا فضا (کارشناسی ارشد)

مهندسی پیشرفته خودرو (کارشناسی ارشد)

مهندسی پزشکی (کارشناسی ارشد)

مهندسی اتوماسیون (کارشناسی ارشد)

مهندسی هوش مصنوعی (کارشناسی ارشد)

مهندسی شیمی و فرآیند (کارشناسی ارشد)

مهندسی ساختمان-معماری (کارشناسی ارشد)

مهندسی ساخت و ساز ساختمان(لیسانس)

مدیریت تحول دیجیتال (کارشناسی ارشد)

علوم و مهندسی کامپیوتر (کارشناسی ارشد)

مهندسی عمران (کارشناسی ارشد)

مهندسی الکترونیک (کارشناسی ارشد)

مهندسی انرژی برق (کارشناسی ارشد)

مهندسی وسایل نقلیه الکتریکی (کارشناسی ارشد)

مهندسی محیط زیست (کارشناسی ارشد)

مهندسی فرآیندها و سیستم های ساختمانی (کارشناسی ارشد)

مهندسی الکترونیک و وسایل نقلیه هوشمند (کارشناسی ارشد)

مهندسی مخابرات (کارشناسی ارشد)

مهندسی فراساحل (کارشناسی ارشد)

مهندسی مکانیک برای پایداری (کارشناسی ارشد)

تجارت و اقتصاد (لیسانس)

مدیریت بازرگانی و پایداری (کارشناسی ارشد)

اقتصاد و بازارهای کاربردی (کارشناسی ارشد)

اقتصاد و اقتصاد سنجی(کارشناسی ارشد)

مدیریت تحول دیجیتال(کارشناسی ارشد)

اقتصاد بازرگانی (لیسانس)

اقتصاد گردشگری (لیسانس)

اقتصاد و سیاست عمومی (کارشناسی ارشد)

اقتصاد و دارایی (لیسانس)

نوآوری و سازمان فرهنگ و هنر (کارشناسی ارشد)

اقتصاد و مدیریت سلامت (کارشناسی ارشد)

اقتصاد، سیاست و علوم اجتماعی (لیسانس)

حقوق و اقتصاد (کارشناسی ارشد)

سیاست و اقتصاد بین الملل (کارشناسی ارشد)

مدیریت بین الملل (کارشناسی ارشد)

اقتصاد منابع و توسعه پایدار (کارشناسی ارشد)

مدیریت و اقتصاد (لیسانس)

حقوق،اقتصاد و حکومت داری (کارشناسی ارشد)

اقتصاد و مدیریت گردشگری (کارشناسی ارشد)

مدیریت خدمات (کارشناسی ارشد)

تجارت و اقتصاد (لیسانس)

مدیریت بازرگانی و پایداری (کارشناسی ارشد)

اقتصاد و بازارهای کاربردی(کارشناسی ارشد)

اقتصاد و اقتصاد سنجی(کارشناسی ارشد)

مدیریت تحول دیجیتال(کارشناسی ارشد)

اقتصاد بازرگانی (لیسانس)

اقتصاد گردشگری (لیسانس)

اقتصاد و سیاست عمومی (کارشناسی ارشد)

اقتصاد و دارایی (لیسانس)

نوآوری و سازمان فرهنگ و هنر (کارشناسی ارشد)

اقتصاد و مدیریت سلامت (کارشناسی ارشد)

اقتصاد، سیاست و علوم اجتماعی (لیسانس)

حقوق و اقتصاد (کارشناسی ارشد)

سیاست و اقتصاد بین الملل (کارشناسی ارشد)

مدیریت بین الملل (کارشناسی ارشد)

اقتصاد منابع و توسعه پایدار (کارشناسی ارشد)

مدیریت و اقتصاد (لیسانس)

حقوق،اقتصاد و حکومت داری (کارشناسی ارشد)

اقتصاد و مدیریت گردشگری (کارشناسی ارشد)

مدیریت خدمات (کارشناسی ارشد)

هوش مصنوعی (کارشناسی ارشد)

اخترفیزیک و کیهان شناسی (کارشناسی ارشد)

زیست شناسی سلامت انسان و محیط زیست (لیسانس)

علوم آرایشی پیشرفته (کارشناسی ارشد)

روش های پیشرفته در فیزیک ذرات (کارشناسی ارشد)

طیف سنجی پیشرفته در شیمی (کارشناسی ارشد)

مدیریت تحول دیجیتال (کارشناسی ارشد)

علوم و مهندسی کامپیوتر (کارشناسی ارشد)

نوآوری و مقررات شیمیایی (کارشناسی ارشد)

فن آوری های کم کربن و شیمی پایدار (کارشناسی ارشد)

زمین شناسی و قلمرو (کارشناسی ارشد)

ارزیابی و مدیریت زیست محیطی (کارشناسی ارشد)

فیزیک (کارشناسی ارشد)

فتوشیمی و مواد مولکولی (کارشناسی ارشد)

ریاضیات (کارشناسی ارشد)

علوم و مدیریت طبیعت (کارشناسی ارشد)

علم آب و هوا (کارشناسی ارشد)

علوم آماری (لیسانس)

علم برای حفاظت و احیای میراث فرهنگی (کارشناسی ارشد)

همانطور که پیداست این دانشگاه رشته‌های تحصیلی بسیار زیادی را دارد به همین دلیل سالانه متقاضیان بسیار زیادی را از سراسر دنیا پذیرا می‌باشد.

 

امکانات دانشگاه بولونیا ایتالیا

 

دانشگاه بولونیا به عنوان یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های کشور ایتالیا امکانات بسیار زیاد و فوق العاده‌ای را به متقاضیان و دانشجویان خود ارائه می‌کند که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت. دانشگاه بلونیا خدمات و امکانات زیادی را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد و همیشه در تلاش بوده است تا محیطی مناسب و آرام و بدون استرس را برای دانشجویان خود فراهم کند تا آنها بتوانند در آرامش و راحتی مشغول به تحصیل شوند. برای مثال برخی از امکانات دانشگاه بولونیا کشور ایتالیا عبارتند از کتابخانه‌های بسیار بزرگ و مدرن که دانشجویان می‌توانند به راحتی و با آرامش در آن کتابخانه‌ها مشغول به درس خواندن شوند و سالن‌ها و باشگاه‌های ورزشی که برای دانشجویان بسیار مناسب می‌باشد و آنها می‌توانند برای تناسب اندام و رسیدگی به سلامت جسمانی خود به این باشگاه‌ها بروند و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی و مراکز درمانی و بسیاری از موارد دیگر که توانسته است آن را به یکی از بهترین و فوق العاده‌ترین دانشگاه‌ها کشور ایتالیا تبدیل کند.

اگر بخواهیم به امکانات ورزشی این دانشگاه به صورت جزئی اشاره کنیم این امکانات عبارتند از:

 •  ورزشی دانشگاه پالاکوس
 • مرکز ورزشی دانشگاه رکورد
 • مرکز شنا
 • سالن ورزشی فراری
 • سالن ورزشی بدنسازی

این دانشگاه فوق العاده امکانات مراقبت‌های بهداشتی زیادی را تحت مدیریت دانشگاه برای دانشجویان خود ارائه می‌دهد برای مثال در صورت بروز هر مشکلی دانشجویان می‌توانند به کلینیک دندانپزشکی، بیمارستان آموزشی دامپزشکی دانشگاه مراجعه کنند. این دانشگاه فوق العاده خوابگاه‌های بسیار با کیفیت و تمیز و راحتی را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است تا دانشجویانی که از سراسر دنیا و از سراسر کشور ایتالیا برای تحصیل به این دانشگاه می‌آیند بتوانند به سادگی در این خوابگاه‌ها مستقر شوند و مکان سالم و راحتی را برای زندگی داشته باشند.

 

بورسیه دانشگاه بولونیا ایتالیا

 

دانشگاه بولونیا کشور ایتالیا مانند دیگر دانشگاه‌های معتبر این کشور به دانشجویانی که بسیار با استعداد و باهوش هستند برای تقویت حضور دانشجویان بین‌المللی خود از طریق راه‌های مختلف کمک هزینه و بورسیه‌های مختلفی را ارائه می‌کند. این بورسیه‌ها انواع مختلفی را دارا می‌باشد و کمک هزینه بسیاری از موارد مختلفی می‌باشد که در ادامه به توضیح برخی از آنها خواهیم پرداخت. دانشگاه بولونیا کمک هزینه موارد بسیار زیادی مانند موارد زیر شده است:

 • حمایت اقتصادی از دانشجویان ایتالیایی و بین‌المللی
 • کمک‌های مالی و جوایز و تشویق‌ها
 • کمک هزینه تحصیلی و معافیت برای دانشجویان بین‌المللی
 • کمک هزینه تحصیلی و مسکن و غذا
 • مزایا و امتیازات برای دانشجویان شایسته
 • کمک مالی جوایز و یارانه‌های دانشگاه
 

 

تحصیل در خارج از کشور با آداک الماس آراد

 

 

آیا می خواهید در دانشگاه بولونیا ایتالیا تحصیل کنید، اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟ ما می توانیم کمک کنیم!

متخصصان ما ، مدارک شما را ارسال می کنند، درخواست‌ها را تکمیل می‌کنند و تا زمانی که پیشنهاد دریافت کنید در تماس خواهند بود.

 

 • کپی و ترجمه رسمی مدرک تحصیلی پیشین شما به زبان ایتالیایی

برای اشتراک در خبرنامه عضو شوید

تمامی حقوق وبسایت متعلق به آداک الماس آراد می باشد.