معرفی دانشگاه ساپینزا ایتالیا

 

دانشگاه ساپینزا که در شهر رم واقع شده است یکی از بهترین و عالی‌ترین دانشگاه‌های دولتی در کشور ایتالیا می‌باشد. این دانشگاه فوق العاده در رنکینگ خارجی در رتبه ۱۳۴ قرار گرفته است که یک رتبه بسیار عالی و فوق العاده می‌باشد. دانشگاه ساپینزا بسیار بزرگ می‌باشد و جز بزرگترین دانشگاه‌های اروپا به حساب می‌آید. علاوه بر این موارد دانشگاه ساپینزا مورد تایید وزارت علوم و مورد تایید وزارت بهداشت ایتالیا قرار گرفته است. سطح علمی و آموزشی در این دانشگاه بسیار بالا می‌باشد و اساتید بسیار حرفه‌ای و مطرح در این دانشگاه مشغول به تدریس می‌باشند. همانطور که گفته شد این دانشگاه از رتبه بسیار بالایی برخوردار می‌باشد و مدرک بسیار معتبری را ارائه می‌کند به همین دلیل سالانه دانشجویان بسیار زیادی از سراسر دنیا به این دانشگاه فوق العاده می‌آیند تا در آن ادامه تحصیل دهند‌.

این دانشگاه بسیار بزرگ می‌باشد و رشته‌های بسیار زیادی را دارا می‌باشد که دانشجویان بسیار زیادی در تمامی مقاطع و تمامی رشته‌ها می‌توانند در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند. لازم به ذکر است این رشته‌های متفاوت در این دانشگاه به زبان انگلیسی و ایتالیایی تدریس می‌شود و رشته‌های پرطرفدار که از سراسر دنیا متقاضیانی را دارد به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. دانشگاه ساپینزا برای متقاضیان خود بورسیه‌ای را در نظر گرفته است که ما در ادامه در مورد آن توضیحات بیشتری را برای شما خواهیم داد‌‌. اگر شما به ادامه تحصیل در ایتالیا علاقمند هستید می‌توانید با تحصیل در این دانشگاه که سطح علمی بسیار بالا و شهریه پایینی را دارد یک انتخاب بسیار عالی کرده باشید. ما در ادامه تمام توضیحات لازم را در مورد شهریه و بورسیه این دانشگاه و شرایط و مراحل پذیرش در دانشگاه ساپینزا برای شما توضیح خواهیم داد برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره تا انتهای مقاله با ما همراه باشید و این مطلب را با دقت مطالعه کنید.

 

 

 امکانات دانشگاه ساپینزا ایتالیا

 

این دانشگاه فوق العاده به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه‌های اروپا و کشور ایتالیا دارای امکانات رفاهی بسیار زیادی برای متقاضیان و دانشجویان خود می‌باشد. از جمله امکانات فوق العاده این دانشگاه می‌توان به سالن‌های ورزشی، امکانات رفاهی برای دانشجویانی که دارای مشکلات معلولیت و ناتوانی جسمی هستند، کتابخانه، باشگاه بدنسازی و ‌‌‌... .

از آنجایی که این دانشگاه یک دانشگاه خارجی می‌باشد بسیار مهم است تا خوابگاه‌ها و اقامتگاه‌های مناسبی را برای دانشجویانی که از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل به این دانشگاه می‌آیند داشته باشد به همین دلیل این دانشگاه قراردادهای زیادی را با خوابگاه‌های مناسبی دارد تا دانشجویان بتوانند به راحتی در این خوابگاه‌ها مستقر شوند. تمامی این خوابگاه‌ها بسیار تمیز و مرتب می‌باشد و مکانی بسیار آرام و دنج برای استراحت دانشجویان می‌باشد تا آنها بتوانند به راحتی در آنجا استراحت کنند.

 

 

 

     دانشکده های دانشگاه ساپینزا ایتالیا

 

دانشگاه ساپینزا رم همانطور که گفته شد یکی از بزرگترین دانشگاه‌های اروپا و کشور ایتالیا می‌باشد پس بدیهی است که رشته‌های تحصیلی بسیار زیادی در این دانشگاه وجود داشته باشد. به همین دلیل ما در ادامه برای معرفی این رشته‌ها و بیشتر شما با آن دانشکده‌های مربوط به آن را برای شما معرفی خواهیم کرد تا با رشته‌های این دانشگاه آشنا شوید‌‌.

این دانشگاه فوق العاده دارای ۱۱ دانشکده و یک دانشکده برای مطالعات پیشرفته و ۵۸ دپارتمان می‌باشد. همچنین این دانشگاه دارای مرکزهای تحقیقاتی زیادی در زمینه‌های باستان شناسی و فیزیک و علوم انسانی و فناوری نانو و سلول درمانی و ژن درمانی و طراحی و هوافضا می‌باشد‌. دانشکده‌های این دانشگاه عبارتند از:

 دانشکده پزشکی که مربوط به رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی می‌باشد  دانشکده معماری
 دانشکده مهندسی صنایع و مهندسی عمران  دانشکده حقوق
 دانشکده پزشکی و روانشناسی  دانشکده اقتصاد
 دانشکده مهندسی اطلاعات و علوم کامپیوتر و آمار  دانشکده ریاضیات و فیزیک
 دانشکده داروسازی و پزشکی  دانشکده مهندسی هوافضا
 دانشکده علوم سیاسی و جامعه شناسی و علوم ارتباطات  دانشکده پزشکی و دندانپزشکی

   

   رشته های تحصیلی دانشگاه ساپینزا ایتالیا

 

 

1- معماری و طراحی

2- علوم حقوقی پزشکی بافت شناسی تشریحی و دستگاه حرکتی

3- مطالعات جهان باستان

4- مهندسی فضانوردی، برق و انرژی

5- علوم پایه و کاربردی برای مهندسی

6- علوم بیوشیمی

7- زیست شناسی و بیوتکنولوژی 

8- محیط زیست مواد مهندسی شیمی

9- علم شیمی

10- شیمی و فناوری داروها

11- مهندسی عمران، ساختمان و محیط زیست

13- پزشکی بالینی و مولکولی

14- علوم بالینی داخلی، بیهوشی و قلب و عروق(به زبان ایتالیایی) : شامل "بخش داخلی و تخصص های پزشکی" و "علوم قلب و عروق، تنفس، نفرولوژی، بیهوشی و سالمندان"

15- ارتباطات و تحقیقات اجتماعی

16- مهندسی کامپیوتر، کنترل و مدیریت 

17- علوم کامپیوتر

18- روانشناسی پویا و بالینی و مطالعات سلامت

19- علوم زمین

20- اقتصاد و حقوق

21- زیست شناسی محیطی

22- مطالعات اروپایی، آمریکایی و بین فرهنگی

23- پزشکی تجربی(به ایتالیایی)

24- جراحی عمومی، تخصص های جراحی "Paride Stefanini"(به ایتالیایی)

25- تاریخ، مردم شناسی، دین، هنر و هنرهای نمایشی  :شامل بخش سابق تاریخ، فرهنگ، ادیان

26- تاریخچه، بازنمایی و مرمت معماری

27- علوم اعصاب انسانی (به ایتالیایی)

28- مهندسی اطلاعات، الکترونیک و مخابرات

29- موسسه ایتالیایی شرق شناسی

30- مطالعات حقوقی و اقتصادی

31- حقوق و اقتصاد فعالیت های تولیدی

32- مطالعات حقوقی

33- ادبیات و فرهنگ‌های مدرن: شامل بخش سابق مطالعات اسناد، زبان‌شناسی و جغرافیا و مطالعات کلاسیک و مدرن

34- مدیریت

35- علوم اطفال و اورولوژی مادر: شامل بخش سابق اطفال و اعصاب و روان اطفال و زنان - مامایی و اورولوژی 

36- ریاضیات

37- مهندسی مکانیک و هوافضا

38- علوم پزشکی و جراحی و بیوتکنولوژی

39- روش ها و مدل های اقتصاد، قلمرو و امور مالی

40- پزشکی مولکولی

41- علوم اعصاب، سلامت روان و اندام های حسی

42- علوم دهان و فک و صورت

43-گروه برنامه ریزی، طراحی و فناوری معماری-PDTA 

44- فلسفه

45- فیزیک

46- فیزیولوژی و فارماکولوژی 

47- علوم سیاسی

48- روانشناسی

49- بهداشت عمومی و بیماری های عفونی

50- علوم رادیولوژی، انکولوژی و پاتولوژی تشریحی

51- اندام های حسی

52- روانشناسی اجتماعی و رشد

53- علوم اجتماعی و اقتصاد

54- علوم آماری

55- مهندسی سازه و ژئوتکنیک

56- جراحی

57- علوم جراحی و پزشکی و پزشکی ترجمه

58- علوم جراحی

59- پزشکی ترجمه و دقیق

 

 

  شرایط پذیرش دانشگاه ساپینزا ایتالیا

 

 

در ابتدا باید گفته شود که زبان تدریس و آموزش درس‌ها در این دانشگاه به زبان ایتالیایی و انگلیسی می‌باشد و رشته‌هایی که متقاضیان بسیار بالایی دارند و از سراسر دنیا دانشجویان زیادی برای تحصیل در آن رشته‌ها به این دانشگاه می‌آیند باید بدانند که تمام کلاس‌ها به زبان انگلیسی برگزار می‌شود. به همین دلیل بسیار مهم است تا آنها مدرک زبان معتبری را داشته باشند تا به دانشگاه ارائه کنند. از دیگر شرایط پذیرش در این دانشگاه این است که برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی لازم است تا مدرک دیپلم دبیرستان خود را داشته باشید و به دانشگاه ارائه کنید. و همینطور برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید مدرک کارشناسی مرتبط را داشته باشید که حداقل ۳ سال می‌باشد و مدرک معتبری ‌باشد. و برای تحصیل در مقطع دکترا باید مدرک کارشناسی ارشد خود را به دانشگاه ارائه کنید.

برخی از رشته‌های این دانشگاه دارای آزمون ورودی می‌باشد و متقاضیان برای قبولی در این رشته‌ها و تحصیل در این دانشگاه باید آزمون ورودی را بدهند. و اگر در این آزمون ورودی نمره قبولی به دست آوردند می‌توانند برای ثبت نام در این دانشگاه اقدامات لازم را انجام دهند. برای رشته‌هایی مانند پزشکی این آزمون‌ها در نظر گرفته شده است ‌ که لازم و ضروری می‌باشد و دانشجویان حتماً باید این آزمون‌ها را بدهند.

 

مراحل پذیرش دانشگاه ساپینزا ایتالیا

 

همانطور که گفته شد تمام رشته‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه ساپینزای روم به زبان انگلیسی برگزار می‌شود به همین دلیل لازم است تا دانشجویانبهطور کاملاً حرفه‌ای به این زبان مسلط باشند تا بتوانند در سر کلاس‌ها حاضر شوند. و برخی دیگر از رشته‌ها در این دانشگاه به زبان ایتالیایی برگزار می‌شود اما آموزش رشته‌هایی که متقاضیان زیادی دارد و جز رشته‌های اصلی می‌باشد همیشه به زبان انگلیسی می‌باشد.

توجه داشته باشید یکی از مراحل پذیرش در این دانشگاه این است که دانشجویان باید در فرایندی به نام پیش پذیرش شرکت کنند و نامه پیش قبولی را به دست بیاورند. اما باید توجه داشته باشید که دریافت این نامه قبولی شما را در این دانشگاه تضمین نمی‌کند و پس از اینکه شما این نامه را دریافت کردید باید تمام مدارک مورد نیاز را برای دانشگاه ارسال کنید و منتظر تاییدیه از طرف دانشگاه باشید. در صورتی که مدارک شما تایید شد شما می‌توانید برای ثبت نام در این دانشگاه اقدامات لازم را انجام دهید. ما در ادامه تمام مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه ساپینزا را برای شما خواهیم گفت.


 

 مدارک لازم دانشگاه ساپینزا ایتالیا

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام و پذیرش شدن در دانشگاه ساپینزا رم عبارتند از :

گذرنامه و کپی پاسپورت

تمام ریز نمرات سه سال دبیرستان و یا دوره دانشگاه

اصل مدرک دیپلم و یا کارشناسی و یا کارشناسی ارشد و یا به عبارتی اصل مدرک پیشین شما

نتایج آزمون قبولی که برای برخی از رشته‌ها در نظر گرفته شده است مانند رشته پزشکی

ارسال توصیه نامه و انگیزه نامه

رزومه تحصیلی و علمی که در صورت نیاز به شما اطلاع داده خواهد شد

نمره آزمون SAT که فقط برای رشته‌های کارشناسی می‌باشد

مدرک زبان معتبر انگلیسی و یا ایتالیایی

پروپوزال تحقیقاتی برای مقطع دکترا

 

 

   شهریه دانشگاه ساپینزا ایتالیا

در ابتدا باید گفته شود که شهریه دانشگاه ساپینزا در مقاطع تحصیلی مختلف و رشته‌های مختلف متفاوت می‌باشد و با یکدیگر فرق می‌کند. ما در ادامه شهریه رشته‌های مختلف در مقاطع تحصیلی مختلف را برای شما گفته‌ایم.

شهریه رشته‌های اقتصاد، حقوق، هنر،علوم انسانی، علوم سیاسی، جامعه شناسی و علوم ارتباط سالانه ۲۸۲۱ یورو می‌باشد.

شهریه رشته‌های معماری، داروسازی و پزشکی، مهندسی صنایع و مهندسی عمران، پزشکی و روانشناسی، ریاضیات، پزشکی و دندانپزشکی و فیزیک و علوم طبیعی سالانه ۲۹۲۴ یورو می‌باشد.

یکی از مواردی که در مورد شهریه این دانشگاه باید گفته شود این است که دانشگاه ساپینزا برای متقاضیان خارجی که از کشورهای دیگر برای ادامه تحصیل به این دانشگاه آمده‌اند و هزینه‌های خود را از منبع‌های درآمد دیگری غیر از کشور ایتالیا به دست می‌آورند شهریه ثابتی در نظر گرفته است. این شهریه سالانه برای متقاضیان ایرانی که به این دانشگاه می‌روند سالانه ۷۰۰ یورو می‌باشد که می‌توان آن را در سه قسط پرداخت کرد.

 

  بورسیه دانشگاه ساپینزا ایتالیا

امکان دریافت بورسیه از کشور ایتالیا باعث شده است تا دانشجویان ایرانی بسیار زیادی به فکر برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور ایتالیا باشند. دانشگاه ساپینزای روم همانند بسیاری از دانشگاه‌های دیگر کشور ایتالیا بورسیه‌هایی را برای دانشجویان در نظر گرفته است که این بورسیه‌ها شامل پوشش بسیاری از هزینه‌ها برای دانشجویانی می‌باشد که تازه می‌خواهند به این دانشگاه وارد شوند. پوشش تمامی هزینه‌ها برای همه دانشجویان و دکترا و از بین بردن مالیات و دیگر هزینه‌های اضافی تحصیل سبب شده است تا سالانه دانشجویان بسیار زیادی قصد بورسیه شدن به این دانشگاه را داشته باشند.

لازم به ذکر است دانشجویانی که اهل کشورهای غیر اتحادیه اروپا هستند می‌توانند از تخفیف‌های ویژه شهریه برخوردار باشند و همچنین دانشجویان در صورت داشتن شرایط می‌توانند درخواست خود را برای تخفیف شایستگی اعلام کنند. علاوه بر تمامی این موارد دانشجویانی که از کشورهای دیگر به این دانشگاه آمده‌اند می‌توانند از کمک هزینه‌های تحصیلی که برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده از استفاده کنند.

 

 

تحصیل در خارج از کشور با آداک الماس آراد

آیا می خواهید در دانشگاه بولونیا ایتالیا تحصیل کنید، اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟ ما می توانیم کمک کنیم!

متخصصان ما ، مدارک شما را ارسال می کنند، درخواست‌ها را تکمیل می‌کنند و تا زمانی که پیشنهاد دریافت کنید در تماس خواهند بود.

 

 

برای اشتراک در خبرنامه عضو شوید

تماس با ما

تهران، خیابان انقلاب، ضلع جنوبغربی چهار راه کالج، ابتدای خیابان حافظ، پلاک 320 واحد 1

تلفن: 66741596 - 021

فکس: 02166736128

09190184151

شبکه های اجتماعی

 

 

تمامی حقوق وبسایت متعلق به آداک الماس آراد می باشد.