تحصیل در دانشگاه های ایتالیا

وسعت کشور ایتالیا بیش از 300هزار کیلومتر مربع می باشد و با جمعتی حدود 60 میلیون نفر، سومین کشور پرجمعیت اروپاست. واحد پولی این کشور یورو است و منطقه زمانی آن اروپای مرکزی می باشد و دارای بیشترین تعداد میراث جهانی یونسکو در جهان است و هنرهای عالی و بناهای تاریخی در همه جای کشور یافت می شود. شهرهای بزرگ هنری آن مانند رم، ونیز و فلورانس شهرت جهانی دارند. در زمینه تحصیلات، ایتالیا یکی از مراکز آموزش عالی اروپا است که دارای دانشگاه های بسیار قدیمی و معتبری همچون دانشگاه میلان، دانشگاه بولونیا، دانشگاه پادوآ، دانشگاه رم، دانشگاه پیزا می باشد.

بهترین و معتبرترین دانشگاه های ایتالیا

دانشگاه های معتبر و با کیفیت بسیاری در کشور ایتالیا وجود دارد. در اینجا برخی از معتبرترین دانشگاه های ایتالیا که مورد تأیید وزارت علوم و بهداشت ایران می باشد را به شما معرفی می کنیم:

دانشگاه میلان

University of Milan

شهرت در رشته های پزشکی و علوم پزشکی

دانشگاه میلان ایتالیا دارای رتبه اول در ایتالیا در رشته های علوم زیستی و پزشکی است. این دانشگاه در شهر میلان قرار دارد و مورد تأیید وزارت بهداشت ایران (2024-2023) می باشد. میلان گرانترین شهر ایتالیا برای تحصیل است. شهریه این دانشگاه بین 500 تا 4000 یورو در هر ترم است. بورسیه و کمک هزینه دانشگاه میلان حدود 2000 تا 5000 یورو متغییر است. هزینه اجاره خوابگاه های میلان حدود 200 تا 300 یورو در ماه است.

دانشگاه پلی تکنیک میلان

Politecnico Milano

شهرت در رشته های مهندسی

دانشگاه پلی تکنیک میلان شهرت فراوانی در رشته های علوم زیستی و پزشکی دارد. این دانشگاه در مرکز شهر و در خیابان سناتو قرار دارد و مورد تأیید وزارت بهداشت ایران (2024-2023) می باشد. این دانشگاه به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی پذیرش دارد. در دو رشته معماری و شهرسازی به زبان انگلیسی سالی یک بار پذیرش دارد. شهریه این دانشگاه برای دانشجویان ورودی از کشورهای کمتر توسعه یافته 700 یورو در هر ترم است. سالانه دو بار پذیرش برای مقطع ارشد در این دانشگاه انجام می شود و هزینه آن برای دانشجویان خارج از اروپا حدود 3500 یورو در سال است. این دانشگاه برای مقطع دکتری هر سال فقط یک بار پذیرش صورت می گیرد و تمامی رشته ها به زبان انگلیسی بوده و هزینه آن برای دانشجویان جهان سوم 1500 یورو در سال است.

دانشگاه پادووا

University of Padua

شهرت در رشته های پزشکی و دندانپزشکی

دانشگاه پادووا در شمال ایتالیا در شهر پادووا قرار دارد و از نظر رتبه بندی در بین پنج دانشگاه برتر ایتالیا قرار دارد و شهریه آن حدود 2000 تا 4000 یورو در سال است. مقطع دکتری در این دانشگاه رایگان بوده و تنها باید حدود 200 یورو برای ثبت نام پرداخت کنید.

دانشگاه بولونیا

University of Bologna

شهرت در رشته های علوم پزشکی

دانشگاه بولونیا در شهر بولونیا ایتالیا قرار دارد. زبان تحصیل در دانشگاه بولونیا ایتالیایی است اما برخی از رشته ها در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شوند. این دانشگاه مدرک آزمون آیلتس با حداقل نمره 6.5 ، مدرک آزمون تافل IBT با حداقل نمره 80 ، مدرک آزمون تافل CBT با حداقل نمره 180 و مدرک آزمون تافل PBT با حداقل نمره 507 را می پذیرد. هزینه تحصیل در این دانشگاه در مقطع کارشناسی حدود 1000 تا 1200 یورو و در مقطع کارشناسی ارشد حداقل 1400 یورو می باشد و در مقطع دکتری دانشجویان بایستی هر سال مبلغی حدود 150 یورو بابت حق بیمه و مالیات منطقه ای پرداخت کنند. هزینه زندگی در شهر بولونیا ایتالیا حدود 700 تا 1000 یورو در ماه است. (پرداخت هزینه در دانشگاه بولونیا در سه قسط انجام می شود.)

دانشگاه پیزا

University of Pisa

شهرت در رشته های پزشکی و دندانپزشکی

دانشگاه پیزا از نوع دولتی بوده و در بین سه دانشگاه برتر ایتالیا در  شهر پیزا قرار دارد. هزینه های دانشجویی به کشور مبدأ بستگی دارد و می تواند بین 400 یورو تا 2400 یورو متغییر باشد. 

دانشگاه ساپینزا

Sapienza of Roma

شهرت در رشته های پزشکی و مهندسی

دانشگاه دولتی ساپینزا جزء برترین دانشگاه های اروپا شناخته شده و و در باشکوه ترین شهر ایتالیا، شهر تاریخی رم قرار دارد. این دانشگاه همواره در بین سه رتبه اول دانشگاه های ایتالیا قرار دارد. 

 

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های ایتالیا

کلاس های درسی در دانشگاه های ایتالیا به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی تدریس می شوند. اگر رشته انتخابی شما در دانشگاه مورد نظرتان به زبان ایتالیایی تدریس شود، ارائه مدرک زبان ایتالیایی متناسب با مقطع انتخابی ضروری است.

مقطع کارشناسی

ILTS:6

زبان ایتالیایی: B1

مقطع کارشناسی ارشد

ILTS: 6.5

زبان ایتالیایی: B2

دکترا

ILTS:7

زبان ایتالیایی: C1

 

برای اشتراک در خبرنامه عضو شوید

تماس با ما

تهران، خیابان انقلاب، ضلع جنوبغربی چهار راه کالج، ابتدای خیابان حافظ، پلاک 320 واحد 1

تلفن: 66741596 - 021

فکس: 02166736128

09190184151

شبکه های اجتماعی

 

 

تمامی حقوق وبسایت متعلق به آداک الماس آراد می باشد.

مشاوره